76 YILLIK DAVADA SONA YAKLAŞILDI

Cumhuriyet Mahallesi Kışlabucağı sakinlerini ilgilendiren 76 yıllık davada sona yaklaşıldı. Hazine ile Kışlabucağı sakinleri arasında davalık olan 10 hektarlık arazide yüze yakın hane bulunduğunu söyleyen Hasan Özgenç, davanın; dedesinin babası zamanında açıldığını söyledi. Dün yapılan duruşmada 30 Mart tarihinde keşif kararı çıktığını söyleyen Özgenç, davanın artık sonuçlanmasını istedi.

76-YILLIK-DAVADA-SONA-YAKLASILDI-2

CUMHURİYET Mahallesi Kışlabucağı sakinlerini ilgilendiren 76 yıllık davada sona yaklaşılan davadan keşif kararı çıktı. 10 hektarlık arazide yüze yakın hane bulunduğunu söyleyen Hasan Özgenç, davanın; dedesinin babası zamanında açıldığını söyledi. Dün yapılan duruşmada 30 Mart tarihinde keşif kararı çıktığını söyleyen Özgenç, “Bu dava 76 yıldır süren bir dava. Ninelerimizden, dedelerimizden, babalarımızdan kalan bu dava hala bitmedi. Yaklaşık 10 hektar üzerinden giden bu davanın artık bitmesini istiyoruz” dedi.

“HAKKIMIZ OLAN BU TAPULARI İSTİYORUZ”

Davayı açan insanların çoğunun öldüğünü belirten Özgenç, “Hakkımız olan bu tapuları istiyoruz.  Burada yüze yakın aile var. Bu ailelerin hepsinin iki üç katlı evleri var. Zamanın da belediye olsun, TEDAŞ olsun bu evlerin su ve elektrik aboneliğini vermiş, biz yıllardan beri buradayız ve bu davanın bitmesini istiyoruz. Mahkeme 30 Mart tarihine keşif verdi. Bilirkişiler dinlenerek bu davanın sonuçlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

“DAVA İLE İLGİLENEN AVUKATLAR BİLE ÖLDÜ”

Kendisinin 43 yaşında olduğunu söyleyen Özgenç, “Dedem 82 yaşında vefat etti. Bu dava dedemin babası zamanında açılmış. Davanın 70 yılı aşan bir geçmişi var, dava ile ilgilenen avukatlar bile öldü. 18 yıl önce tekrar dava açılıp dosya tazeledik. Avukatlar geldi geçti ama bir türlü sonuca bağlanmadı. Tarihler sürekli ileriye atıldı ve sonuca varılmadı. Bilirkişiler de arazinin bize ait olduğunu söylüyorlar. Ama bu sefer hakim beyin sonuca varmasını istiyoruz. Şeklinde konuştu.

76-YILLIK-DAVADA-SONA-YAKLASILDI-3