“YAYLA YOLLARI 14 KİLOMETRE KISALACAK”

YAPIMINA 2012 yılında başlanan Sumak yolu olarak bilen, Çörüş Mahallesi’nden,  Çakmak Mahallesi yaylasına kadar uzanacak olan 30 kilometrelik yolun 25 kilometrelik bölümünün yapıldığını söyleyen Çörüş Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Rafik Akça, “Bu yol tamamlandığı zaman, yayla yolları 14 kilometre kısalacak” dedi. Bu yolun yapılmasını engellemeye çalışanların olduğunu belirten Akça, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ve Gazipaşa Belediye Başkanımız Dr. Adil Çelik’in desteği ile yolun yapımına devam edeceğiz. Bu yol Menderes Başkanım ve Adil Başkanımın gücüyle yapılıyor, iki başkanımıza da verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“YOLA MENDERES TÜREL İSMİNİ VERECEĞİZ”

Gazipaşa halkının yüzde yetmişinin bu yolu kullanacak olduğunu belirten Akça, “Yolun yapılmamış 5 kilometresi kaldı. Kalan bölümü tamamlamak için Antalya Orman Bölge Müdürlüğünden izin istedik, izin çıkmasının ardından, Topsekisi, Gökkuzluk, Ekinçalı, Cimbiti, Çörüş, Kaynarca, Yeşilyurt’un bir kısmı bu yolu kullancak.” Dedi. Yoldan gelip geçen halkın yola, Menderes Yolu dediklerini söyleyen Akça, “Yolun tamamlanmasından sonra, yola Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ismini vereceğiz” şeklinde konuştu.

“YOLDA DERE YATAĞI BULUNMUYOR”

Yolun yapılmasından sonra, Gazipaşa’nın en sağlam yollarında birinin olacağını söylen Akça, “Yolun geçtiği araziler çok sağlam. Yol üzerinde dere yatağı bulunmuyor. Yol alt yapısı ve asfalt çalışması yapıldığı takdirde, Gazipaşa’nın en güzel yayla yolu olacak” dedi.

YAYLA-YOLLARI-14-KILOMETRE-KISALACAK-2