“ANKARA’DAN DESTEK SÖZÜ ALARAK DÖNDÜK”

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yapılan ziyaret hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan görüşmelerin oldukça olumlu geçtiğini belirten Başkan Çelik, “Ankara’dan, projelerimiz için destek sözü alarak döndük” dedi.

GAZIPASA-BELEDIYESI-FUARDA-BOY-GOSTERD-2

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bir dizi ziyarette bulundu. Ziyarette Başkan Çelik’i, Ak Parti Antalya Milletvekilleri; Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın ve Atay Uslu yalnız bırakmadı. Ziyarette, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Bakan yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü ile görüşen Çelik, yapılan görüşmenin oldukça olumlu geçtiğini belirtti.

“BAKANLIK TARAFINDAN MADDİ DESTEK SÖZÜ ALDIK”

İlçede devam eden çalışmalar için bakanlıktan destek sözü aldıklarını belirten Çelik, görüşmelerin detayları hakkında bilgi verdi. Çelik, “Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın ve Atay Uslu vekillerimiz, ziyarette bizi yalnız bırakmadılar. Hep birlikte Bakanlıkta görüşmelerimizi yaptık, dosyalarımızı Bakanlığa teslim ettik. Gazipaşa’ya turizm konusunda destek sözü aldık. İlerleyen günlerde projelerimize maddi olarak destek vereceklerini belirttiler. Koru Mahallesi’nde ve özellikle Selinus Sahil Projesi hakkında bakanlık tarafından maddi destek sözü aldık. Bakanlık, yapılan görüşme sonucunda, Gazipaşa’ya her türlü desteği vereceklerine dair söz verdiler” dedi.

“ANTALYA’YA TURİZM OFİSİ AÇILACAK”

Antalya bir turizm ofisini açılacağını beliren Çelik, bu ofis sayesinde hizmetlerin daha çabuk geleceğini dile getirdi. “Turizm Bakanlığı, turizmin başkenti Antalya ve Akdeniz’in parlayan yıldızı Gazipaşa’ya çok önem veriyor. Onun için, Turizm Bakanlığı, Antalya’da ilk defa bir danışma ofisi açacak. Bu Türkiye’de bir ilk olacak. Bizler artık Antalya ve Gazipaşa’daki turizm ile ilgili isteklerimizi ve konuları, bu danışma ofisindeki yetkiliye bildireceğiz. 10-15 günde bir bu ofise bakan ve bakan yardımcıları gelerek bizim taleplerimizi burada dinleyecek. Bu ofis açıldıktan sonra bizim işlerimiz daha da kolaylaşacak. İnşallah Gazipaşa hakkettiği hizmeti fazlasıyla alacak. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her şey Gazipaşa için” ifadelerini kullandı.