BERKAN’DAN BİR BAŞARI DAHA

GAZİPAŞA’NIN yetiştirdiği yeteneklerden biri olan Club Asteria Belek Hotel Çin Mutfağı Şefi Berkan Yıldırım başarılarına bir yenisini daha ekledi.

BERKANDAN-BIR-BASARI-DAHA-2

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Akdeniz Aşçılar Birliği ve Manavgat Aşçılar Derneği’nin gerçekleştirdiği ‘Bakliyatlı Ürünlerle 7 Bölge Lezzet Günleri’ konseptinde bakliyatlı ürünler yemek yarışmasında Yöresel Ana Yemek dalında yaptığı Bulgurca Pilavı Yatağında Öleviz Yemeği’ ile Gazipaşalı Berkan Yıldırım altın madalya kazandı. Berkan Yıldırım ve arkadaşları Sebze Oymacılığı dalında ise ekip olarak ikinci oldu.

“PARAYI DEĞİL MESLEĞİN PÜF NOKTALARINI ÖĞRENSİNLER”

Club Asteria Belek Hotel’de 2 yıldır Çin Mutfağı şefi olarak görev yapan Yıldırım, amacının Gazipaşa mutfağını hem Türkiye’ye hem de Avrupa ve dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi. Aşçılık mesleğini seçmek isteyenlere de tavsiyelerde bulunan Yıldırım, “Kimse bu mesleği yapmaktan korkmasın, bu meslek dünyanın en güzel mesleklerinden birisi. Bu işi sevgi ile yapanlar başarılı olurlar, işten korkmasınlar ve bu işi severek yapsınlar. Önce parayı değil, mesleğin incelikleri ve püf noktalarını öğrensinler. Her zaman hedeflerini en yüksekte tutsunlar” dedi.

Yarışma sonrası Gazipaşa’ya gelen Berkan Yıldırım, hem çocukluk arkadaşı hem de sponsoru olan Kaplan Kuruyemiş sahibi Rıdvan Kaplan’ı ziyaret etti. Yıldırım, Kaplan’a maddi manevi desteğinden dolayı teşekkür etti. Kaplan Kuruyemiş sahibi Rıdvan Kaplan ise, Berkan Yıldırım ile çocukluk arkadaşları olduklarını belirterek maddi-manevi destek vermeye devam edeceğini söyledi.

BERKANDAN-BIR-BASARI-DAHA-3