“BU GAZİPAŞA HALKINA İHANETTİR”

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, dün makamında basın mensuplarını ağırladı. Kadrolu işçilerle anlaşma noktasına geldiklerini belirten Başkan Çelik, “Emekliliği gelip de anlaşmada sorun çıkaranlar, Gazipaşa’ya ihanet etmiş olur” dedi. Çalışmayan adamı belediyede barındırmayacağını belirten Çelik, “Emekliliği gelen bazı arkadaşlar bana yolsuzluk önerdiler. Bu Gazipaşa halkına ihanettir” dedi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, dün makamında basın mensuplarını ağırladı. Kadrolu işçilerle anlaşma noktasına geldiklerini belirten Başkan Çelik, “Emekliliği gelip de anlaşmada sorun çıkaranlar, Gazipaşa’ya ihanet etmiş olur” dedi. Emekliliği gelen ve halen çalışmakta belediye çalışanlarına her türlü kolaylığı sağladıklarını belirten Çelik, “Bunlar Gazipaşa Belediyesi’nden maaşlardan indirim yapmak üzereler. Belli bir noktada anlaştık. Bizim dediğimiz de olmadı onların dediği de olmadı. İki ayrı uçtaydık ama ortada buluşmak üzereyiz” dedi. Bizim bütün iyi niyetimize rağmen art niyetli çalışanların olduğunu belirten Çelik, “Emekliliği gelen bazı arkadaşlar bana yolsuzluk önerdiler. Emekli olmadan önce, bize % 20 zam yapın dediler. Ben de bunu kabul etmedim” dedi.

“İSTEYEN ARKADAŞLAR BİZİMLE DEVAM EDECEK”

On bir tane kadrolu işçinin emekli edilme aşamasında olduğunu söyleyen Çelik, “Yanılmıyorsam 7 işçi dilekçesini verdi. Biz bunları mağdur etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bu arkadaşlarımız emekli oldukları zaman bin 800 TL SSK’dan maaş alacaklar, bin 300 TL’de bizden alacaklar. Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlar bizimle devam edecek. Aynı işlerini de vereceğiz, yerlerini de değiştirmiyorum. Bu 11 işçiye biz aylık 57 bin lira maliyet ödüyorduk. Burada ‘ben emekli olmuyorum’ diyen çıkarsa net söylüyorum Gazipaşa’ya kötülük yapmış olur çünkü bir şey kaybetmiyor. Toplu parasını alacak, bin 800 lira SSK’dan maaşını alacak, BİN 300 de bizden alacak. Bunların içerisinde 100 bin lira ikramiye alacak arkadaşlarımız var. Şuanda 25 yılını doldurmuş bir öğretmen 50 bin lira alıyor. 25 yılını doldurmuş bir doktor yine 50 bin lira alıyor. 3 bin 100 lira maaş alacak adam ben emekli olmuyorum diyorsa art niyet vardır. Ben emekli olmam diyen varsa da ben gereğini yaparım. Ben size her türlü kolaylığı saylamışsam, siz Gazipaşa’nın çocuklarıysanız, biz aynı sebepler için çalışıyorsak, aynı takımlarda olmayabiliriz ama amacımız Gazipaşa ise o zaman herkes elini taşın altına koyacak” şeklinde konuştu.

“BU RESMEN BENİM GÖZÜMDE HIRSIZLIKTIR”

İmzayı vermeyen 4 kişiden ilginç bir teklif geldiğini belirten Çelik, “Tüm Gazipaşa bu arkadaşların bazılarının niyetini öğrensin. 4 kişi dilekçe vermedi. Bu arkadaşların bazıları ‘Bize meclisten yüzde 20 zam yapın. Ekstra bizim ikramiyemiz biraz daha artsın, emekli paramız biraz daha yükselsin biz öyle ayrılalım’ diyor. Bu resmen benim gözümde hırsızlıktır. Aynen cevabım şu oldu. Asla kabul etmiyorum, edemem çünkü bunda bir art niyet var.  Zaten bunları teklif etmeleri bu arkadaşların kendi karakterini gösteriyor. Bunu ben kabul etmem. Bundan dolayı da emekli olmak istemeyen birkaç kişi olduğunu duyuyorum gereğini de ben yapacağım. Bu Gazipaşa halkına ihanettir, bu aç gözlülüktür bu fesatlıktır, bu insanların kalbinin kirli olduğunu gösterir. Ben kendilerine de fesatlık yapmayın dedim. Bu teklifi yapanların içerisinde benim bulunduğum gruptan olanlarda var, karşı grupta olanlarda var” dedi.

“SORUNU ÇÖZEMEZSEK BU 4 İSMİ DE AÇIKLAYACAĞIM”

İlerleyen günlerde bu sorunun çözülmemesi durumunda bu 4 ismi de açıklayacağını belirten Çelik,  “Bu isimleri açıkladığım zaman ne kadar tarafsız olduğumu göreceksiniz. Ayrım yapmadan kararlarımız geçerli. Bu 11 arkadaşımızın emekli olması karşısında Gazipaşa Belediyesi’nin aylık kazancı 57 bin lira. 11 arkadaşımın 11’i de tekrar geri dönse bize maliyetleri 14 bin 300 lira olur. Bu sonuçla 43 bin lira Gazipaşa belediyesine kalır. Bu yıllık 520 bin lira yapar. Geriye kalan 38 kadrolu işimizle de anlaşmak üzereyiz. Belki de tarihinde bir ilk olacak Gazipaşa Belediyesi belediyeye ters bir sendikayla anlaşma zeminine yaklaşmış durumda” şeklinde konuştu.

“BEN İŞÇİLERİN PARTİSİNE BAKMAM”

Belediye’de çalışmayan adamın, yanında işi olmadığını söyleyen Çelik, “Ben işçilerimizin partisine bakmıyorum. Çalışmıyorsa gereğini yapıyoruz. Bunu daha önceden de söyledim çalışmayan adamı bu çatı altında ben barındırmam. Neye mal olursa olsun. Ben buraya girdim benim torpilim şu adam benim partilim bu adam böyle bir şey yok. Gazipaşa Belediyesi’nde çalışmayan adamın benim yanımda yeri yok. Ben elimden geleni yapıyorum. Bunu da ekmeğiyle oynamak gibi düşünülmesin. Eğer bu arada benimle çalışıyorsa 49 bin kişiye benimle beraber hesap vermek zorunda. Bu adam çalışmıyor yatıyorsa, vatandaşta beni seçmişse, hesap sorma noktasında bu koltuğa getirmişse, bende hesabını sorarım.  Bunun da bedeli ne olursa olsun razıyım. Birilerini memnun edeyim gibi bir yaklaşımım yok” dedi.

“EROĞLU’NUN GAZİPAŞA’YA BÜYÜK İLGİSİ VAR”

Geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleştirdiği görüşmelerden de bahseden Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Gazipaşa’ya büyük bir ilgisi olduğunu anlattı. Çelik, “Sayın Bakanımız Gazipaşa’da ne kadar çay, dere varsa 2019’a kadar hepsini taşlayacağını, hepsinde taşkın ve set çalışması yapılacağını söyledi. Bunun dışında mesire yerleriyle ilgili bize verdiği sözü hatırlattık. Bizim yanımızda Orman Genel Müdürlüğü’nü arayarak, talimat verdi. Fenerin bulunduğu yeri 6 ay içinde hızlı bir şekilde bitirilmesi ve açılışını yapmaya geleceği yönünde talimat verdi” dedi.

“BIÇKICIYA KÖPRÜ YAPILACAK”

Bıçkıcı Çayı üzerine Yaklaşık 6 mahalleye geçişin olduğu ve buraya köprü yapılacağını kaydeden Çelik, Çelik, “Bakanımız, köprüyle ilgili kanuni bir engel yoksa köprünün de yapılacağını söyledi. Hatta biz Ankara’dan dönemeden DSİ Bıçkıcı Çayı’nın sağında solunda köprünün uzunluğu hakkında bazı teknik incelemeler yapmışlar” dedi.

“TURİZM TESİS ALANLARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞMELER YAPTIK”

Gazipaşa’nın havadan çekilmiş son video ve resim görüntülerini imarda kullanmak üzere Ankara’ya götürdüklerini belirten Çelik, “Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’ne giderek turizm tesis alanlarıyla ilgili görüşmeler yaptık. İmar Müdürümüz Antalya’da Büyükşehir’in imar müdürlüğünde bunlarla ilgili çalışma yapıyor. Çalışmayı birkaç gün içinde netleştirip, önce bizim meclisimizden sonra büyükşehir meclisinden ardından da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden geçirip en geç Mart ayında hızlı bir şekilde Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’ne götüreceğiz. Bunun Ankara’daki ayağını tüm milletvekilleriyle beraber Sayın Bakanımız takip edecek. En geç önümüzdeki yaz ayına kadar biz bu çalışmaları bitirmiş oluruz. Bu çalışmalar otellerin temellerinin atılması açısından çok önemli. Bu çalışmalar bitiği anda otellerin temelleri de atılmış olacak” diye konuştu.

Öte yandan Başkan Çelik, “Kızılgüney Mahallesi’ne bir köprü sözümüz vardı. Onun ihalesine çıkmak üzereyiz. Yat Limanı’na yapılacak olan mendireğin yer teslimi yapıldı, Şubat ayında çalışmaya başlanılacak” dedi.

BU-GAZIPASA-HALKINA-IHANETTIR-2