ÇAVUŞOĞLU BAYRAMLAŞMAYA GAZİPAŞA’DAN BAŞLADI

Eski Dışişleri Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, gün boyunca süren halkla bayramlaşma merasimlerine Gazipaşa’dan başladı. Çavuşoğlu bayramın barış ve huzura vesile olmasını dileyen Çavuşoğlu, hızlı trenin Gazipaşa Havalimanı’na kadar geleceğini söyledi.

manşet-(2)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kurban Bayramı’nın ilk günü yaptığı bayramlaşma merasimlerine Gazipaşa’dan başladı. Bayram namazını Hal Camisinde kılan Çavuşoğlu, ardından Cumhuriyet meydanında düzenlenen geleneksel halk bayramlaşmasına katıldı. Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik’in eşlik ettiği bayramlaşma törenine siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

MHP Antalya Milletvekili Adayı Tarkan Akıllı’nın da katıldığı bayramlaşma töreninde, Çavuşoğlu ve Akıllı samimi pozlar verdi. Törende bulunan Kore Gazisi Ahmet Akman’ın elini öpen Çavuşoğlu, bayramlaşma töreninin ardın tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Çavuşoğlu verdiği mesajda; “Artık bayramlara Gazipaşa’da girmek bir gelenek haline geldi. Kurban bayramında hemşehrilerimle olmak büyük bir mutluluk oldu benim için. Tüm Gazipaşalıların, Antalyalıların ve tüm milletimizin bayramını gönülden tebrik ediyorum. İnşallah barış ve huzura vesile olur. İnşallah bu bayram ülkemizde terörün bitmesine vesile olur. Suriye’de, Irak’ta ve dünyada zulmün, gözyaşının bitmesine vesile olur. Özellikle gerek Avrupa’nın değişik şehirlerinde bulunan gerek Avrupa’ya gitmek için yollarda zor durumda olan göçmen kardeşlerimin bayramını kutluyorum. Rabbim inşallah onların huzur içinde, güven içinde evlerine dönmesini nasip eder. Bu vesileyle tüm İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum” dedi.

DUBLE YOL VE HIZLI TREN

Çavuşoğlu, ardından AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve AK Parti Antalya milletvekili adayı İbrahim Aydın ile Alanya’nın Demirtaş, Kargıcak, Mahmutlar, Kestel, Oba Tosmur ve Çıplaklı mahallelerinde partinin teşkilat üyeleriyle bayramlaştı. Ziyaretlerde konuşan Çavuşoğlu, bir seçim arifesine girildiğini ve 1 Kasım’da milletvekili seçimi yapılacağını hatırlatarak, seçim sürecinde Alanyalı hemşerilerinin yine kendilerine büyük destek vereceklerine inandığını belirtti. Bugüne kadar Alanyalılardan büyük destek aldıklarını, bunun karşılığında kendilerinin de bölgeye güzel hizmetler yaptıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye’de iki üniversitesi olan tek ilçenin Alanya olduğunu ifade etti.Gazipaşa Havalimanı’nın da bölgeye çok fayda sağladığını anlatan Çavuşoğlu, önümüzdeki 5 yıl için üniversitelerin yararının da görüleceğini kaydetti. Çavuşoğlu, yapılması gereken daha çok hizmetin bulunduğunu belirterek, Alanya ve Gazipaşa’nın duble yollarla Mersin’e bağlanacağını, ayrıca Gazipaşa Havalimanı’na hızlı trenin de getirileceğini bildirdi.

“ÜLKEMİZİ HEDEFLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ”

Çavuşoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından karamsarlığa düşmediğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Koalisyon kurulmadığı için içeriden ve dışarıdan hemen Türkiye karşıtları, düşmanları ortaya çıkmış olabilir. Biz bunun üstesinden geliriz, dik duruşa devam edeceğiz. Terörün de üstesinden geleceğiz. İnşallah her türlü tehditle de baş edeceğiz. Daha da önemlisi, ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız. Son 14 yılda Türkiye nereden nereye geldi, bu kazanımlarımızı kaybedemeyiz ama bunun üzerine yeni kazanımları da ortaya koymamız lazım. Hedeflerimize ulaşmamız ve çok daha güçlü olmamız lazım.”

Çavuşoğlu, Türkiye’nin güçlü bir ülke olarak dünyanın her yerindeki mazluma el uzattığını, Kızılay’dan Diyanet’e kadar tüm kurumlarıyla mazlumların yanında olduğunu aktardı.