ÇEK CUMHURİYETİ’NDEN GAZİPAŞA’YA DİREKT UÇUŞ

ALANYA Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen, “Güven algısı sebebiyle Çek Cumhuriyeti’nde Türkiye rezervasyonları durma noktasına geldi. Buna rağmen Prag’tan Gazipaşa Havalimanı’na haftanın bir günü direkt uçuş başlatılacak” dedi. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti yaklaşık 1 milyon 200 bin nüfuslu Prag’da Alanya tanıtımı yapıldı. Tanıtımda Alanya’yı Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen temsil etti. Çek Cumhuriyeti’nden Türkiye geneline yapılan ve son dönemlerde düşük seyreden rezervasyonların Ankara’daki terör saldırısıyla birlikte tamamen durma noktasına geldiğini söyleyen Birgen, bu ülkeden grup tercihlerinin genelde Alanya olduğunu belirtti.

“REZERVASYONLAR EN AZ YÜZDE 50 EKSİDE KALACAK”

Ülkemizde yaşanan son olaylardan dolayı ise güvenlik gerekçesiyle Çek vatandaşlarının farklı ülkelere yöneldiğinin altını çizdi ve fuar süresince yaptığı görüşmeler ışığında izlenimlerini Aktaran ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen, “Blue Style, Fisher, Cedok, Azur Reisen, GlobTur gibi tur operatörleri yetkilileri, terör olaylarının gölgesinde rezervasyonların en az yüzde 50 ekside kalacağını belirttiler. Tur operatörleri garantili uçak koltuk anlaşmalarının azaltılması ve garantilerinin düşürülmesi konusunda ortak kararlar alıyorlar. Bu sene satışların yine son dakika sistemine yöneleceği görülüyor” dedi.

“UÇUŞLARIN ANONSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Fuar alanında yapılan görüşmeler sonucunda iyi haberlere ulaşma imkanları olduğunu da Belirten Birgen, “TAV yetkilisi Sayın Serkan Karahatay ve Blue Style Tur Operatörü Walid Titar ile yapılan görüşme sonucunda Travel Service Havayolları ortaklı, 2 Haziran-13 Ekim arası haftada bir gün Prag-Gazipaşa Havalimanı uçuşlarının yapılacağı anonsu gerçekleştirildi” dedi.