ARAÇ MUAYENE İSTASYONU MÜJDESİ

Hafta başında Ankara’da yapılan Ak Parti grup toplantısına katılan, Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Ankara temasları ve ilçeye yapılacak olan hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. Pişkin, ilçemize yapılacak olan araç muayene istasyonunun müjdesini verdi.

AK PARTİ Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Ankara temasları ve ilçeye yapılacak olan hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. Pişkin, Ayrıca ilçemize yapılacak olan araç muayene istasyonunun müjdesini verdi. Ankara’da milletvekilleri ile bir araya geldiklerini belirten Pişkin, “Özellikle 7 Haziran seçimlerinde sayın başbakan yardımcımız ve o zamanki Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan Bey Gazipaşa’ya bir araç muayene istasyonu sözü vermişti. Onu toplantıda gündeme getirdim. Meclise girerken sayın milletvekilimiz İbrahim Aydın ile kapıda karşılaşmışlar ve bu konu hakkında konuşmuşlar” dedi

“KAHYALAR BÖLGESİNDE BİR YER ARAŞTIRACAĞIZ”

Araç muayene istasyonu için uygun bir yer için Kahyalar’da yer araştırdıklarını dile getiren Pişkin, “Sayın Lütfi Elvan, İbrahim Aydın’la görüşmesinde, şunu söylemiş: ‘Biz söz vermişsek yaparız.’ Daha sonra hemen danışmanına talimat verip, Gazipaşa’daki araç muayene istasyonunda ciddi çalışma yapıp bana bilgi verilsin diye talimat vermiş. Danışmanı da bizi aradı. Kahyalar bölgesinde bir yer araştıracağız” dedi.

“ÇALIŞMALAR CİDDİ ŞEKİLDE TAKİP EDİLİYOR”

Salı gün yapılan grup toplantısı hakkında bilgi veren İlçe Başkanı Pişkin, “Pazartesi günü yönetim kurulu üyelerimiz ve belediye başkanımızla beraber Salı günkü gruba katılmak üzere Ankara’ya gittik. Orada Ak Parti’nin grubuna saat 11.00 de katıldık. Gruptan sonra AK Parti milletvekillerimizle bir araya geldik. Daha önceki ilçemizle ilgili aktardığımız taleplerimizi yeniledik, yapılacak olan çalışmaları ciddi şekilde takip ediyorlar. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul da ki programından dolayı aramızda bulunamadı ama diğer 6 milletvekilimizle bir aradaydık. Sayın Bakanımız danışmanlarına gerekli talimatı vererek kendi olmadığı halde gerekli ilgileri hepsi gösterdi. Teşkilat olarak memnuniyetimizi mesajla ilettik” diye konuştu.

“BAKANIMIZIN TALİMATLARI İLE HİZMETLER DEVAM EDİYOR”

Grup toplantısı yapıldığı zaman Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu ile aralarında geçen diloğu anlatan Pişkin, “Milletvekilimiz İbrahim Aydın, toplantı öncesi önümüzden geçen Eroğlu’na; ‘Sayın Bakanım Gazipaşa burada diye seslendi’ bakanımız hemen döndü, Belediye Başkanımıza ve Muratpaşa İlçe Başkanına hoş geldiniz dedi. Mecliste 50 – 60 kişinin önünde ben Gazipaşalıyım demekten çekinmedi. Bakanımız Hacı Musa doğumlu olduğu için, Gazipaşa’ya önem veriyor. Onun sayesinde Gazipaşa çay ve dereleri tarihinde görmediği ıslah çalışmalarını gördü.  Bakanımız talimatları veriyor ve hizmetler buraya gelmeye devam ediyor. Ben bu konuda sayın bakanımıza ilçemiz ve teşkilatımız adına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Orman Bölge Müdürü İle görüştüklerini Belirten Pişkin, “Karalar’da çay boyunda bir yol sorunu vardı, Karalar Mahallesi’nin de yol sorununu Orman Bölge Müdürümüzün talimatı ile gidereceğiz. Bu yolumuza sıcak asfalt yapılacak. Bu yol yapıldıktan sonra Karalar halkımız rahatsız da olmayacak yolları da bozulmayacak diye düşünüyoruz” siye konuştu.

“KONGREYE KADAR DA UĞRAŞ VERECEĞİZ”

Göreve asaleten atanma hakkında da konuşan Pişkin, “Biz İlden görevlendirme ile İlçe Başkanlığı görevine gelmiştik. Şimdi Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Mustafa Taş tarafından ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut Bey ile beraber bize Gazipaşa İlçe Başkanlığımıza atandığımıza dair mazbatamızı verdiler. Belediye Başkanımızla beraber Sayın Teşkilat Başkanımızdan görevlendirme yazımızı aldık. Arkasından bir sizi görüşmeler yaparak ilçemize geldik. Gazipaşa için göreve geldiğimiz günden bu yana nasıl uğraşıyorsak kongreye kadar da uğraş vereceğiz” şeklinde konuştu.

“GELEN MİSAFİRLERİMİZ NEREYE GELDİKLERİNİ DAHA İYİ BİLECEKLER”

İlçeye yapılacak olan hizmetlerden de bahseden Pişkin, “Hacbel’in önünden Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çimleme çalışması yaptığı noktadan, sanayi girişine kadar, aydınlantma çalışması yapılacak.  Bu işin ihalesi yapıldı. 150 milyon maliyeti var, akşam sabah çalışmalar yapılacak. Alanya’dan Gazipaşa’ya girildiği zaman ilçemize bir şehir görünümü kazandıracağız. Havaalanımız güncel bir şekilde kullanıyor. Gelen misafirlerimiz nereye geldiklerini daha iyi bilecekler. İnşallah havaalanı yolunu da önümüzdeki yıl tamamlayacağız” dedi.

Sahil projesi hakkında da bilgi veren İlçe Başkanı Pişkin, “Belediye Başkanımızla görüştük, önümüzdeki pazartesi gününden itibaren dolgu çalışmaları başlayacak. Nisan ayında dolgu çalışmaları tamamlanacak. Mayıs ayında da Öğretmenevi’nin Cafesinin bulunduğu noktaya kadar büyük ölçüde tamamlanacak” şeklinde konuştu.

ARAC-MUAYENE-ISTASYONU-MUJDESI-2