KAPLAN: TÜRKİYE YALNIZLAŞIYOR

SP İlçe Başkanı Nuri Kaplan, yaptığı basın açıklaması ile Ak Parti Hükümetine yüklendi. Kaplan, “Türkiye giderek yalnızlaşıyor. Komşularımızla problemler yaşıyoruz. Ortadoğu hızla büyük bir felakete sürükleniyor. Düne kadar iktidarın stratejik ortak olarak gördüğü Amerika, şimdi Türkiye’nin bombaladığı PYD ile stratejik ortalık kuruyor” dedi.

SAADET Partisi (SP) İlçe Başkanı Kaplan, “Daha düne kadar stratejik ortak dediğimiz Amerika, şimdi Türkiye’nin bombaladığı PYD ile stratejik ortaklık kuruyor. Aynı PYD, Rusya’da temsilcilik açıyor, Rus yetkililer PYD’yi resmi muhatap kabul ediyor. Görünürde düşman olanlar PYD söz konusu olunca birleşiveriyor. Bir tercih söz konusu olursa, emin olun, PYD’yi Türkiye’ye tercih ederler. Küresel Emperyalizm ve Irkçı Siyonizm küçük bir menfaat için, insanları asıp kesmekten, ülkeleri yakıp yıkmaktan asla tereddüt etmezler. Irak ve Libya’yı hatırlayın lütfen! Sadece bu örnek bile Batı’nın ipiyle kuyuya inilemeyeceğini anlamak için yeterlidir. ‘İlla biz ineceğiz’ derseniz Allah korusun, o kuyuda kalırsınız. Bir daha çıkamazsınız. O kuyuda boğulursunuz. Hedefi Batının işgal ve saldırılarından İslam ülkelerini korumak olmayan bir koalisyondan Müslümanlara hayır gelmez. İki milyarlık İslam Âlemi küresel güçlerin oyuncağı olmaya mecbur değildir. Hep söyledik, yine söylüyoruz. İslam ülkeleri kendi sorunlarını kendi aralarında çözebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bu mesele, ABD’nin, Rusya’nın ve Avrupa’nın değil, Türkiye’nin, Mısır’ın, Suudi Arabistan’ın ve İran’ın öncülüğünde çözülmelidir” dedi.

“YANLIŞ DAHA BÜYÜK YANLIŞLARLA DÜZELTİLEMEZ”

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, hükümetin yanlış üzerine yanlış yapmaya devam ettiğini belirten SP İlçe Başkanı Kaplan, “Bir yanlış daha büyük yanlışlarla düzeltilemez. Hatadan dönmek en büyük erdemdir. Gelin uyarılarımıza kulak verin. Durum daha da kötüleşmeden ırkçı emperyalizmin figüranı olmak yerine, kendi halklarınızın ve hatta bütün İslam âleminin kahramanı olun. Kanın, çatışmanın, gözyaşının değil, huzur ve kardeşliğin mimarı olun. Biz Saadet Partisi olarak, Milli Görüş’ün İslam ülkeleri nezdinde sahip olduğu birikimi harekete geçirmeye, bu yönde atılacak her türlü olumlu adımı desteklemeye hazırız” dedi.

“AZERİ KARDEŞLERİMİZİN ACISINA ORTAĞIZ”

SP İlçe Başkanı Kaplan, “Azeri kardeşlerimize uygulanan zulüm ve işkencenin son yıllardaki en önemli örneği, 26 Şubat 1992 yılında Hocalı’da işlenen katliamla tarihe kara bir leke olarak yazılmıştır. Dünyanın birkaç bölgesinde bazı insanların ayağına taş değmesiyle bile ayağa kalkan insan hakları savunucuları ve medeni haklar toplulukları ne hikmetse, özellikle de Türk-İslam topluluklarında zulüm, haksızlık, işkence ve katliam gibi insanlık dışı uygulamalara yıllardır gözünü, kulağını kapamıştır. Türk dünyasının birlik ve bütünlüğü Türk dünyası halklarıyla olan ilişkilerimiz ortadadır. Onların haklı davalarında sahip çıkışımızdaki tablo ne yazık ki son derece acıdır. Bu kötü tabloya en bariz örneklerinden biridir hocalı katliamı.  613 sivilin insanlık duygularından yoksun bir şekilde katledilmesi ve ardından bunun tüm dünyanın gözü önünde işlenen toplu bir cinayet olmasına rağmen, göz yumularak sessiz sedasız kabullenilmesi hazin bir durumdur. Bu vesile ile Hocalı’da kaybettiğimiz kardeşlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anarken, Azeri kardeşlerimizin acısına ortak olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Yüce Allah böyle acıları milletimize tekrar yaşatmasın” dedi.

“ERBAKAN HOCA, TARİHİ BİR MÜCADELE BAŞLATMIŞTIR”

Necmettin Erbakan Hoca’nın Türk siyasal hayatına yön veren önemli şahsiyetlerden biri olduğunu belirten SP İlçe Başkanı Kaplan,, “Erbakan Hoca, tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğinin tesisi adına getirdiği çözümlerle, hayırlı ve kalıcı hizmetlerde bulunmuştur. Erbakan Hoca, bu hayırlı ve kalıcı hizmetleri yapabilmek adına siyasete atılarak, tarihi bir mücadele başlatmıştır. Son yüzyıla, nezaketi, tevazuluğu ve İslam’a olan hizmeti ile damgasını vuran şahsiyetlerden biridir. Kendisini, inandığı değerlere adayan önemli bir dava adamı idi. Ölüm yıl dönümünde kendisini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Rabbim mekanını cennet eylesin” diye konuştu.