ÇELİK, BAŞKENT’İN KAPISINA DAYANDI

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Gazipaşa Belediyesi tarafından hazırlanan projeleri görüşmek için Ankara’ya çıkarma yaptı.

GAZİPAŞA Belediyesi tarafından hazırlanan projeleri sunmak için Ankara’ya giden Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik Başkent’e çıkarma yaptı. Çelik, dün Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ile birlikte Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu makamında ziyaret ederek, Bakan Eroğlu’na projeleri sundu. Bakan Eroğlu ile bir süre sohbet eden Başkan Çelik, ilçeye yapılmasını istedikleri projelerden bahsetti.

PROJE LİSTESİ KABARIK

Edinilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Çelik’in, Ankara’ya kabarık bir proje listesi ile gitti öğrenildi. İlçeye yapılacak olan fakülte, fen lisesi, Gazipaşa’ya yapılacak olan yeni stadyum ve Hacımusa Çayı ile ilgi konuların masaya yatırıldığı görüşmeden nelerin çıkacağı merek konusu oludu. Bakan Eroğlu ile bir süre sohbet eden Çelik, elindeki projeleri Bakan’a sundu. Gazipaşa’ya olan ilgisi bilinen Eroğlu, Gazipaşa heyetini samimi bir şekilde karşılayarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti. Gazipaşa’yı ziyaret eden Ak Parti milletvekilleri tarafından, Bakan Eroğlu’nun Gazipaşa’ya özel bir ilgisi olduğu defalarca söylenmiş, Hacımusa doğumlu olan Eroğlu’nun, Hacımusa Çayı projesi için elinden geleni yapacağı belirtilmişti.

Öte yandan Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik’in Ankara’dan sonra Antalya’ya geçerek bir dizi toplantılara katılacağı, önümüzdeki hafta Gazipaşa’ya döndüğü zaman, konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

CELIK-BASKENTIN-KAPISINA-DAYANDI-2