ÇELİK’TEN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın ulusun ortak sesidir, bir güç, bir okul, bir yol göstericidir” sözünü hatırlatan Başkan Çelik, yayınladığı mesajda şunlara değindi:

“Toplumu bilinçlendirmek, kamu yararı gözetmek ve kamuoyunun haber alma özgürlüğünü sağlamak gibi çok önemli bir görevi bulunan basın mensupları, demokrasinin temel unsurlarının başında gelir.

Halkın haber alma hakkını kullanabilmesi, basın mensuplarının görevlerini layıkıyla ve özgürce yerine getirmesiyle mümkün olabilir. Bu önemli görevi yerine getirmek için var güçleriyle çalışan gazeteciler birçok zorlukla karşılaştığı aşikârdır. Bu zorluklara dikkat çekmek ve gazetecilik mesleğinin sorunlarını gündeme getirmek açısından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü önemli bir yere sahiptir.  Bu vesileyle Gazipaşa Belediye Başkanı olarak, kamuoyunun zamanında ve doğru olarak bilgilendirilmesi için çalışan, etik ve meslek ilkelerine bağlı habercilik anlayışına sahip, zor şartlara rağmen büyük bir özveri ile görevini yerine getiren tüm basın mensuplarının gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”