CENAZE GEÇİŞİNE AKRABA ENGELİ

YAKALANDIĞI amansız hastalığa yenik düşen Güccük Lakaplı Kerim Coşkun’un cenaze merasiminde tatsızlık çıktı. Merhumun yakın akrabası olduğu öğrenilen H. Coşkun, mezarlık yolunun kendisine ait olduğunu savunarak cenazenin mezarlığa geçirilmesine izin vermedi.

YOL BENİM DİYEREK GEÇİRMEDİ

Edinilen bilgiye göre olay, geçtiğimiz Çarşamba günü Kahyalar Mahallesi’nde meydana geldi. Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Gazipaşalı Güccük Lakaplı Kerim Coşkun’un cenaze merasiminde, arazi tartışması nedeniyle gergin anlar yaşandı. Cenaze yakınları ile yine merhumun yakın akrabası olduğu öğrenilen H. Coşkun arasında yaşanan arazi tartışması kısa süreli de olsa cenazenin bekletilmesine neden oldu. Kahyalar Mahallesi Burhan Mezarlığı giriş yolunun kendi arazisi üzerinden geçtiğini iddia eden H. Coşkun, cenazenin mezarlığa geçişine engel oldu.

VATANDAŞLAR TARAFINDAN İKNA EDİLDİ

Yine, çevredeki vatandaşlardan edinilen bilgiye göre Merhum Kerim Coşkun ile H. Coşkun arasında daha önceden bir husumetin olmadığı,  daha önce de bu tür girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Arazisini kullandırmak istemediği gerekçesiyle cenazenin Burhan Mezarlığı’na geçişine izin vermeyen H. Coşkun, bir süre daha bu ısrarını sürdürse de çevredeki vatandaşların baskısına dayanamayarak ikna edildi. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından cenaze Kahyalar Mahallesi Burhan Mezarlığı’na vaktinde defnedildi.