CHP ADAYLARI DESTEK İSTEDİ

CHP Milletvekili Adayları Figen Çalıkuşu, Nusret Bayar seçim çalışmaları kapsamında geldikleri Gazipaşa’da kötü hava şartlarına rağmen Çalıpınar Mahallesi ve civarında çalışma yaptı. Ziyaretlerine parti binasında partililerle bir araya gelerek başlayan Çalıkuşu ve Bayar burada bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Çalıkuşu, 1 Kasım seçimlerinin önemini ve CHP’nin seçim bildirgesini paylaştı. CHP önceki dönem milletvekillerinden Osman Özcan’ın da katıldığı toplantıda konuşan Çalıkuşu, seçmenlere mutlaka sandığa gitmeleri çağrısında bulundu. Antalya genelinde 230 bin seçmenin oy kullanmadığını hatırlatan Çalıkuşu, 1 Kasım’ın tarihi bir seçim olduğunu ve bunu her kesimdeki vatandaşa anlatılması gerektiğini dile getirdi.

BİZ DE SİZİ YOK SAYIYORUZ DEYİN

Öte yandan CHP oylarının artışta olduğunu belirten ve CHP’nin seçim bildirgesini anlatan Çalıkuşu, “İktidar 7 Haziran’da sandıktan çıkmayınca milleti sevmedi. Onun derdi Gazipaşa’daki tarımdaki sorun değil, çiftçi değil, Suriye’de namazı gidip kılıvermek. 7 Haziran’da halk tepkisini gösterdi ama bunu anlamayıp halkı zorunlu olarak bir daha sandığa götürüyorlar bugün biz bu yüzden buradayız. 230 bin sandığa gitmeyen seçmen arasında Gazipaşalılar da var. Mutlaka sandığa gidin ve 1 Kasım’da millet iradesini yok sayanlara, ‘Biz de sizi yok sayıyoruz’ deyin” diye konuştu.

“OY KULLANMAYAN SEÇMENİ SANDIĞA GETİRİN”

Daha sonra söz alan Bayar ise CHP’nin ekonomi politikasını ve bu alandaki vaatlerini anlattı. Öncelikle sandığın seçimde korunması ve oy kullanmayan seçmeni sandığa getirmenin önemine dikkat çeken Bayar, “CHP seçim öncesi Türkiye’nin kalbine dokunacak bir program yaptı. Tarımla turizmle işçisiyle köylüsüyle bir program yaptı. Bize düşen bunlar anlatmak. Bu ülkede milli gelirin yanlış dağılımı var bunu hepimiz biliyoruz. CHP iktidarında bu sorunların tamamıyla ortadan kaldırılacağını anlatmalıyız. Gazipaşa CHP ile çok içli dışlı olan bir ilçe ama nedense bu dönem yerel seçimleri kaybettik. 2019’da yeniden kazanacağımıza inanıyorum. Sandığa gitmeyenlerin çoğunluğu CHP’li, 1 Kasım’da onları sandığa getirin” diye konuştu.

“TERECİYE TERE SATMAYA GEREK YOK”

Osman Özcan ise konuşmasında, “Tereciye tere satmaya gerek yok. Ülkenin içinde bulunduğu durumu biliyoruz. Bu seçim cumhuriyeti ve Atatürk’ü oylamanın seçimidir. Öyle çalışmalıyız ki 7 Haziran’da millet iradesini tanımayan ve hükümeti kurmayan ve kurdurtmayan kişilere gerekli dersi vererek netice almayız. Bu seçimi yaptıklarına pişman etmeliyiz” dedi.

CHP-ADAYLARI-DESTEK-İSTEDİ-2