ÇİFTÇİLER YAĞIŞTAN ETKİLENDİ

Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik yağış ve fırtına nedeniyle zarar gören çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için girişimde bulunacaklarını söyledi.

ANTALYA bölgesinde meydana gelen aşırı fırtına ve yağış nedeniyle birçok ilçede sel meydana gelmesiyle çok sayıda tarım alanının zarar görmesine rağmen ilçemizde yağıştan dolayı ciddi bir olay meydana gelmedi. Gazipaşa Kaymakamlığı, Orman İşletme Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kurumlara başvuruda bulunulmadı.

“AFET YAŞANMAMASI SEVİNDİRİCİ”

Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, meydana gelen aşırı yağış ve fırtınadan bazı seraların ve muz ağaçlarının küçük çapta zarar gördüğünü söyledi. Çok ciddi bir afet yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Çelik, “Aşırı yağıştan dolayı bazı vatandaşlarımızın seraları zarar gördü. Bazı muz ağaçları kırıldı ancak çok ciddi bir zarar meydana gelmedi. Çiftçilerimize geçmiş olsun. Daha büyük afetlerden Allah korusun diyoruz. Zarar tespit çalışmaları henüz yapılmadı. Yapıldığı takdirde Ziraat Odası olarak zarar gören çiftçilerimizin mağduriyetlerin giderilmesi için kurumlarla gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

ÇİFTÇİLER-YAĞIŞTAN-ETKİLENDİ-2