ÇINAR, BEĞENİ TOPLADI

GAZİPAŞA İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çınar Derneği’nin işbirliğiyle Gazipaşa’ya gelen Antalya Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman önceki gün saat 19.00’da Belediye Kültür Merkezi’nde konferans verdi.

CINAR-DERNEGİ-SOSYAL-YARDIMLARINA-DEVAM-EDIYOR-2

Konferansa Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Gazipaşa İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya,  Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Rıza Büyükakça, Çınar Derneği Başkanı Yunus Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.  ‘İdeal neslin yetişmesinde aile ve toplumun rolü’ isimli konferansında görseller ve yaşadıklarından alıntılar kullanan Antalya Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman, “Kendi yapmadığımız şeyleri başkasından beklemeyelim. İğneyi önce kendimize daha sonra başkalarına batıralım. Değişime kendimizden başlamalıyız. Değişimin bir ucu kendinize dokunuyorsa mutlaka tepki gösterirsiniz ama değişimin bir ucu da mutlaka kendinize dokunacaktır” dedi. Yayman, Çocukların eğitimi ve ideal bir neslin nasıl yetiştirileceği ilgili konferansa katılanlara bilgi verdi. Ailelere yaşadıkları olayları kendine has üslubu ile anlatıp öğütler veren Yayman’ı konuklar pürdikkat dinledi. Konferans sonun da vatandaşların, konferanstan memnun kaldıkları öğrenildi. Çınar Derneği, yaptığı bu konferansla vatandaşların beğenisi topladı.

“ÇOK FAYDALI BİR KONUŞMA OLDU”

Program sonun da açıklama yapan Çınar Derneği Başkanı Yunus Koç, programa gelmeyenlerin çok şey kaçırdığını belirtti. Koç, “Sayın Vali Yardımcımızın kendine has bir anlatım üslubu var. Konuşmasını yaparken insanlara kendini çok güzel dinlettiriyor. Anlattığı konulara çok iyi hakim oluyor ve dinleyiciler Vali Yardımcımızdan bilgi alma konusunda en iyi şekilde faydalanabiliyor. Ben programımıza gelen bütün herkese başta sayın kaymakamımız Kadir Ekinci olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.