ÇÖRÜŞ’E SULAMA TESİSİ MÜJDESİ

GAZİPAŞA’NIN Çörüş Mahallesi’nde bulunan tarım arazilerinin sulanması için ilk adım atıldı. Çörüş Mahallesi’ne sulama tesisi yapılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 25 Mart Cuma günü saat 10.30’da ihale yapılacak.

CORUSE-SULAMA-TESISI-MUJDESI-2

Antalya Büyükşehir Belediyesi Danışmanlar Ofisi Toplantı Salonu’nda yapılacak ihale sonrası Çörüş Mahallesi’ne tarım arazilerinin sulanması için tesis yapılacak, yapılacak bu tesisten 40’a yakın vatandaş yararlanacak. İhale yapıldıktan sonra, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Sulama tesisi yer teslimi yapıldıktan sonra 90 gün gibi bir kısa sürede bitirilecek ve vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.

Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Çörüş Mahallesi Muhtarı Rafik Akca, yapılacak olan sulama tesisin vatandaşlar için büyük önem taşıdığını söyledi. Akca, yapılacak sulama tesisinin, çiftçinin sorununu çözeceğini belirterek, “Çörüş Mahallesi’ne Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, tarım arazilerinin sulanabilmesi için sulama tesisi yapılacak. Büyükşehir Belediyesi bunun için ilk adımı attı ve tesisin yapılması için 25 Mart’ta ihale yapılacak. Sulama tesisi, mahallemizde sulanamayan tarım arazilerinin sulanması ve çiftçinin rahat bir nefes almasını sağlayacak. Bu tesisten yaklaşık 40 vatandaşımız yararlanacak ve tarım arazilerini sulayabilecek. Bu hizmetin yapılmasında emeği geçen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Murat Demir ile emeği geçenlere, şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.