DEVLET ERKANI GAZİPAŞA’DA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, bugün Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda Bakan Çavuşoğlu, Antalya Milletvekilleri, ilçe teşkilatları ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanacak.  Heyet havaalanından helikopterlerle Anamur’a hareket edecek.

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Su Temin Projesi’nin açılışı gerçekleştirmek üzere bugün Anamur’a hareket edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, sabah saat 10.00’da Gazipaşa Alanya Havalimanı’na inecek. Devletin zirvesinin bulunacağı Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda tüm hazırlıkları tamamlayan Ak Parti Gazipaşa İlçe Teşkilatı, tüm ilçe halkını Erdoğan ve Davutoğlu’nu karşılamaya davet etti.

“TÜM GAZİPAŞA HALKINI DAVET EDİYORUZ”

Konuya ilişkin açıklama yapan İlçe Başkanı Yakup Pişkin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Gazipaşa Alanya Havalimanı’na inecekler. Sabah saatlerinde ilçemizde bulunacak devletin zirvesini, partili partisiz tüm halkımızı karşılamaya davet ediyorum. Sayın Başbakanımızın ilçemize bazı müjdelerinin olacağına inanıyoruz.  Biz de teşkilat olarak 1 Kasım seçimlerinde Başbakanımıza layık olmak için uğraşıyoruz. İnşallah da sonuca ulaşacağız. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile birlikte Gazipaşa Alanya Havalimanı’na Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekili Adayları, Ak Parti İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Alanya ve Manavgat gibi yakın ilçe teşkilatları ve yönetimleri katılacak. Biz de Gazipaşa olarak Başbakanımızı karşılamak için havaalanında olacağız. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi. Başbakan Davutoğlu’nun Gazipaşa Havalimanı’nda halka hitaben bir konuşma yapması bekleniyor.

HELİKOPTERLE KIBRIS’A HAREKET EDECEKLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu Gazipaşa Havalimanı’nda 4 helikopter bekleyecek. Helikopterlerden biri Lefkoşa’ya giderek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı getirirken, diğer üçü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile bakanları Anamur’a götürecek. Gazipaşa Havalimanı’na inen 3 uçak ise Lefkoşa Ercan Havalimanı’na gidecek. Anamur’da yapılacak açılış sonrasında heyet Kıbrıs’a geçerek oradaki baraj açılısı yapacak ve Ercan’dan ülkeye geri dönecekler.