ERSOY’DAN POPÜLER DİYET KONFERANSI

GAZİPAŞA Belediyesi’nin katkılarıyla Diyetisyen Merve Ersoy’un konuşmacı olarak katılacağı ‘Popüler Diyetler ve Etkileri’ konulu seminer, bugün saat 14.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

BELEDIYEDEN-SAGLIKLI-YASAM-ATAGI-2

Tüm halkımız ücretsiz olarak düzenlenen bu seminere davetlidir. Konu hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Adem Kaya, “Merve Hanım’ın eşliğinde sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenmenin önemi ile ilgili her ay ücretsiz bir konferans vereceğiz. Bunun ilkini 20 Şubat Cumartesi (bugün) saat 14.00’te yapacağız. Bu ayki konumuz ‘Popüler Diyetler ve Etkileri’ olacak. Diyetisyenimiz Merve Ersoy bununla ilgili bir çalışma yaptı” dedi. Kaya, “Bu çalışmalarımız gelecek aylarda da devam edecek. Her ay bir konu üzerinde duracağız” diye konuştu.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Diyetisyen Merve Ersoy ise “İlk seminerimizde ‘Popüler Diyetler ve Etkileri’ üzerinde duracağız. Mesela bir ayda 15 kilo verdiren diyetlerin zararlarını anlatacağız. Karatay Diyeti, Dukan Diyeti gibi diyetler üzerinde duracağız. Daha sonra kişiye göre normal ideal bir beslenme nasıl olur, onu anlatacağız. Onun hesaplanması, ideal kilo verimi nedir? Nasıl yapılır? Nasıl ölçülür? Bunları anlatacağız. Bir ayda 30 kilo vermek neden zararlı bu konular üzerinde duracağız. Tüm halkımızı programımıza davet ediyoruz” dedi.