FASULYE ALDI BAŞINI GİDİYOR

HER Cuma günü ilçemize kurulan sebze ve meyve pazarında sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan artış vatandaşları şaşırttı.

FASULYE-ALDI-BASINI-GIDIYOR-2

Geçtiğimiz hafta 13 lira olan yeşil fasulye bu hafta tezgahta 15 liradan yerini aldı. Pazara alışveriş yapmak için gelen vatandaşlar fiyatların pahalılığından şikayetçi olurken, fasulyenin fiyatını gören vatandaşlar şoke oldu. Pazar esnafı fiyatlardaki artışın normal olduğunu belirterek, her yıl bu dönemde fiyat artışı yaşandığını söylediler. Pazarda ekim dönemi olduğu için özellikle göverlere ilgi yoğunken, göverin kilosu ise 7,5 liradan satışa sunuldu. Göver satıcısı Ahmet Koç, Karatepe Mahallesi’nden geldiğini belirtti. Koç, “Ocak ayından buyana satışlar devam ediyor. Satışlar Allah’a şükür şimdilik iyi. Zaten millet çoğunluk olarak göver ekimlerini bu zamanlarda yapıyor, onun için satışlarda sıkıntı yok” dedi.

Pazara alışveriş için gelen vatandaşlar, “Bu hafta yine pazar ateş pahası. Ancak mecburen almak zorundayız. Gücümüzün yettiğini alıyoruz “dediler. Pazarda bu hafta domatesin kilosu 3 liradan alıcı bulurken, patlıcan 4, gölevez 3, elma 5, biber 5, kabak 3 liradan satıldı.

FASULYE-ALDI-BASINI-GIDIYOR-3