“GAZİPAŞA BELEDİYESPOR GURURUMUZ OLDU”

Gazipaşa Belediyespor’un son iki yılda almış olduğu başarıların, düşük bir bütçe ile elde edildiğini söyleyen Başkan Çelik, Gazipaşa’ya 5 bin kişilik stat sözü verdi.

ANTALYA Süper Amatör Ligi 1. Grup’ta mücadele eden Gazipaşa Belediyespor, son iki yılda almış oluğu başarılı sonuçlardan dolayı, taraflı tarafsız birçok sporseverlerin gönlünde taht kurmayı başardı. Alınan başarılardan dolayı mutlu olduğunu açıklayan, Gazipaşa Belediye Başkanı ve ayrıca Gazipaşa Belediyespor Kulübü Başkanı Adil Çelik, “Belediyespor ayrı bir gurur kaynağımız oldu” dedi. Sporcuların yüreklerini ortaya koyarak oynadıklarını belirten Çelik, “Gazipaşa Belediyespor yönetimini ve futbolcularını tebrik ediyorum, belediyeye yakışan bir şekilde mücadele ediyorlar” diye konuştu.

“ESKİ DÖNEMLERİN BÜTÇESİNİN DÖRTTE BİRİNİ VERMİYORUZ”

Alınan başarıların düşük bütçe ile elde edildiğine değinen Başkan Çelik, “Eski dönemlerin bütçesinin dörtte birini vermiyoruz. Eskiden belediye bütçesinden Belediyespor’a ödenek ayrılırmış, buna rağmen şimdiki başarıyı yakalayamadılar. Şimdi onların verdiği bütçenin dörtte birini vermememize rağmen, o döneme göre çok başarılı” dedi.

“TAKIM ANTALYA’DA KENDİNDEN SÖZ ETTİRİYOR”

Belediyespor’un aldığı başarılarla Antalya’da kendinden söz ettirdiğine değinen Çelik, “Oynadığımız güzel futbolla, Antalya’da birçok kez haftanın takımı olduk. Son iki yılda çok iyi bir noktaya geldik, ilk devrede bütün maçlarımızı deplasmanda oynamamıza rağmen tek bir maçı kaybettik, umarım sezonu iyi bir yerde bitiririz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA 5 BİN KİŞİLİK BİR STAT YAPACAĞIZ”

Gazipaşa Belediyespor’un daha iyi bir statta maçlarını oynaması gerektiğini söyleyen Çelik, “İnşallah önümüzdeki yıllarda çok güzel bir tribün yapmak istiyorum. Bir proje çizdirdik, kaynak arayışımız sürüyor. 5 bin kişilik stat yapıp, sosyal ve kültürel alanlar inşa edeceğiz. Ekonomik olarak rahatlarsak 2017 yılında stat inşasına başlayacağız, rahatlamazsak 2018’de yapacağız” diye konuştu.

GAZIPAŞA-BELEDIYESPOR-GURURUMUZ-OLDU-2