SAPAN İL BAŞKANLIĞINA ADAY

Dün Gazipaşa CHP İlçe Örgütü’nü ziyaret eden önceki dönem CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, CHP Antalya il kongresinde başkan adayı olacağını açıkladı.

26 Aralık’ta yapılacak olan CHP Antalya il kongresinde başkan adayı olacağı konuşulan önceki dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, dün CHP İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Yeni göreve gelen Güven ve yönetimini tebrik etmek amacıyla ziyarette bulunduğunu belirten Sapan, “Yapılan kongrede seçilen İlçe Başkanım Ömer Güven ve yönetimini tebrik ediyorum. Kongreyi aldılar, sıkı bir yarıştan başarıyla çıktılar. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu. İl başkan adaylığı ile ilgili konuşan Sapan, CHP Antalya İl Başkanlığı için adaylığımı yarın düzenleyeceğim kahvaltılı toplantıyla açıklayacağım. Benim kendime has bir stratejim var. Böyle bir izlence belirledik. Heyecanlanmanın alemi yok. İlk gün açıklayayım, son gün açıklayayım. Biz ağırbaşlı, oturaklı ne yaptığını bilen bir heyecanla düşündük. Bu yol daha uygundur diye, böyle bir yol izledik. Bazıları bunu dedikodu malzemesi yaptı. ‘Acaba geri mi çekiliyor’ diye. Bunların hepsi boş laflar. Ben ne yaptığımı bilirim. Bu gücü de partilimden alırım” diye konuştu.

“ESKİ HASTANE YERİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ OLMALI”

CHP İlçe Başkanı Ömer Güven de Sapan’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Ardından bir açıklama yapan Güven, eski hastanenin yerinin Sağlık Meslek Lisesi olmasını talep ettiklerini söyledi. Güven, “Pazarcı Mahallesi 10 ada 1 parsel üzerinde bulunan eski Gazipaşa Devlet Hastanesi’nin TOKİ’ye verileceği yönünde çalışmalar yapıldığını duyuyoruz. Burası daha önce mezarlıktı, doğu tarafındaki parseller de şahıslarındır. Tapuda da devlet hastanesi işletildiği için Sağlık Bakanlığı’ndan başka hiç kimse burayı kullanamaz. Gazipaşa olarak bizim talebimiz, Kaymakamımız Kadir Ekinci’den ve Adil Çelik’ten buranın Sağlık Meslek Lisesi olmasıdır. Başka bir türlü kullanılırsa eylemlerimiz başlar. Ama Sağlık Meslek Lisesi olursa biz de yanlarındayız” dedi.