GAZİPAŞA’DA TARİHİ GÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gazipaşa Havalimanı’nda, kendilerini görmeye gelen yüzlerce vatandaşa hitabetti. Başbakan Ahmet Davutoğlu,  1 Kasım seçimlerinde Gazipaşa’dan özel bir gayret beklediğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin’in Anamur İlçesi’nde KKTC Su Temini Projesi’nin açılışına katılmak amacıyla uçakla Gazipaşa Havalimanı’na geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, aynı platformda vatandaşlara hitap etti. Gazipaşa, Alanya ve Manavgat’tan birçok vatandaş tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ziyareti sırasında, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dışişleri eski bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Antalya milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, yönetim kurulu üyeleri, Gazipaşa, Alanya ve Manavgat ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve partililer de yer aldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ziyaret sırasında oluşturulan miting alanında, ilk olarak platforma Başbakan Davutoğlu çıktı.

DAVUTOĞLU PLATFORMA EŞİYLE GELDİ

Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte halkı selamladı. Tarihi bir projeyi hayata geçirmek için bir arada olduklarını belirten Ahmet Davutoğlu, Anamur’dan Kıbrıs’a anavatanla yavru vatanı bu kez su boruları, suyla birleştireceklerini söyledi.

“GAZİPAŞA’YA AYRICA GELECEĞİM”

Bu vesileyle Gazipaşa’ya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Davutoğlu: “Gelirken uçaktan, Toroslar’dan bizim Taşkent’ten bu tarafa doğru inerken, dedim ki ‘Gazipaşalılar, Alanyalılar, Anamurlular bizim buralarda yaylalara çıkardı. Bütün Gazipaşalılar Taşkentlidir bütün Taşkentliler Gazipaşalı’dır’ Babam rahmetlinin burada çok ata dostları vardı. Maalesef yakın zamanda gelme imkanım olmadı koşturmaktan, ama bilin ki ayrıca geleceğim. Ayrıca gelip, Gazipaşalılar, yörüklerle buluşacağım inşallah. Bu planlanmış bir toplantı değildi, ancak Gazipaşa’ya indiğimizi duyan Gazipaşalılar, Gazipaşa’nın yiğit Yörükleri,  yiğit Toros Yörükleri ile buluşmaya gelmiş, Allah razı olsun. Size selam vermeden gözünüzün içine bakmadan, yüreğinize konuşmadan ayrılmak istemedim.” Dedi.

“GAZİPAŞA’DA BÜYÜK BİR FARK OLUŞTURMAYA VAR MISINIZ?”

1 Kasım seçimlerinin herkes için büyük bir sınav olduğunu kaydeden Başbakan Davutoğlu, “İnşallah 1 Kasım’da yeni bir demokrasi zaferi için sizlerden özel bir gayret bekliyorum. Özellikle Gazipaşalılar ve Antalya’dan bir bütün olarak. Gazipaşa’dan önemli büyük bir fark bekliyorum. Gazipaşalılar, Yörükler, yiğitler, Torosların yörüğüne destek vermeye hazır mısınız? İnşallah Gazipaşa’da büyük bir fark oluşturmaya var mısınız? İnşallah Gazipaşa’da büyük bir fark oluşturmaya var mısınız? Siz bir söz verdiniz mi Toros Dağları titrer. Akdeniz’den Toroslara yürüyen Yörükler şimdi de siyasi bir yürüyüşün içinde” dedi.

“PUSLU HAVAYI SEVEN ÇAKALLAR MEYDANA ÇIKTI”

Davutoğlu, “Bakın 7 Haziran’da küçük bir istikrarsızlık görüntüsü olduğunda, puslu havayı seven bütün çakallar, bütün teröristler meydana çıktı. Kimisi doğunun güneydoğunun dağlarında, kimisi Ankara’nın meydanında. Ama doğunun, güneydoğunun dağlarını da Ankara’nın meydanlarını da koruyacak Ak Parti kadroları var. Onun için bu seçimde ayrıca bir gür ses vermenize ihtiyaç var” dedi.

VATANDAŞLARI ANTALYA MİTİNGİNE DAVET ETTİ

Antalya’da yeni bir destan yazacaklarını ve büyük bir zafer beklediğini söyleyen Davutoğlu, “İnşallah 1 Kasım’dan önce Antalya’da çok önemli bir miting yapacağız. Hepinizi orada bekliyoruz. Antalya gözümüzün, Akdeniz’in incisi Antalya ve Gazipaşa’da 1 Kasım’da zafer yazıyor muyuz? Ayrıca Gökçeler Barajı hayırlı olsun. 30 yıllık bir hayali gerçekleştirdik, birçok hayali daha gerçekleştireceğiz” dedi.

TUĞRUL TÜRKEŞ CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN’IN ARKASINDA DURDU

Başbakan Davutoğlu, konuşmasının ardından eşi Sare Davutoğlu ile birlikte halkla selamlaştıktan sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı apronda diğer protokol üyeleriyle birlikte karşıladı. Havalimanında bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan ve Davutoğlu, platforma birlikte çıktı. Erdoğan’ın konuşması sırasında Başbakan Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş sahnede bekledi.

ERDOĞAN: 1 KASIM ÇOK ÖNEMLİ

Anamur’dan Kuzey Kıbrıs’a denizin altından 107 kilometre uzunluğundaki su hattının açılışını yapacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “4 yıl önce temeli atmıştık ve şimdi de açılışını hamdolsun yapmak yine bizlere nasip oldu. Biz karadan gemileri yürüten Fatih’in torunlarıyız. Yeri geldi biliyorsunuz İstanbul Boğazı’nda denizin altından Marmaray’ı inşa ettik, açılışını yaptık. Şimdi de Avrasya Tüneli yapılıyor, önümüzdeki yıl o açılacak. Ama bir diğer taraftan da belediye başkanlığımızda İstanbul’un adalarından su taşımıştık. Şimdi de Kuzey Kıbrıs’a denizin altından suyu taşıyoruz. Bu millet Allah’ın izniyle her şeyi yapar. Yeter ki iç ve dış düşmanlarına karşı uyanık olsun. Bir olsun, beraber olsun, iri olsun, diri olsun, kardeş olsun, hep birlikte Türkiye olsun. Aşamayacağımız hiçbir şey yoktur. Onun için unutmayın 1 Kasım çok önemli ve 1 Kasım’da kardeşliğimize gölge düşürmek isteyenlere ben inanıyorum ki gereken cevabı millet olarak vereceksiniz. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından halkı ‘Rabia’ işaretiyle selamladı. Erdoğan ile Davutoğlu, daha sonra ayrı helikopterlerle Mersin’in Anamur İlçesi’ne gitti.

GAZİPAŞA’DA-TARİHİ-GÜN-2