GÜLCAN ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

GAZİPAŞA Vatan Partisi İlçe Başkanı Mehmet Gülcan, ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. . Parti binasında yapılan toplantıya milletvekili adayı Ahmet Sorkuç, partinin yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan İlçe Başkanı Mehmet Gülcan ülke gündemi hakkında açıklama yaptı.

ERMENİ YALANINI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATTIK

Ergenekon ve Balyoz davalarında çıkan beraat kararlarına değinen Gülcan, “Silivri duvarlarını yıktık. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kurulan onur kırıcı ve itibar kaybı tuzakları ortadan kaldırdık. En son Yargıtay duruşmalarda gösterdi ki, tertipçiler yargı önüne çıkarılacak, hak ettikleri cezayı görecekler. Bu mücadelede savunmasını yapan askerler ve onların avukatları tarafından dile getirilecek” dedi.  Konuşmasında Doğu Perinçek’in Ermeni soykırımı mücadelesine ve Ortadoğu politikasına değinen Gülcan, “Yüz yıllık Türkiye’nin üzerine sürülmeye çalışılan Ermeni yalanını tarihin çöplüğüne attık. Türkiye, AB ve ABD emperyalizmine karşı ikinci Lozan’ı kazandı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararı bir tapu belgesidir. AB’ye giriş ve gümrük antlaşmasını meydan savaşı kazanmış gibi havai fişeklerle Kızılay’da kutlayanlara, bu olay karşısındaki tutumlarını hatırlatmak isterim. Türkiye’nin izlediği yanlış politika Türkiye’yi bölgede yalnız bırakmıştır. Atatürkçü dış politika terk edildi. Yurtta barış, dünyada barış rafa kaldırıldı. Vatan Partisi’nin girişimleri ile içlerinde Rusya, İran, Azerbaycan, bazı Asya ve Orta Asya ülkelerinin bulunduğu Batı Asya birliği kurulacak. Bölge ülkeleri ile ticaretimiz geliştirilecek, borçlanma ekonomisi bitirilecek, üretim ekonomisine geçilecek” dedi.

“BU GENÇLİK, TÜRKİYE’NİN GÜVENCESİDİR”

Konuşmasının sonunda ülkede milli birlik ve bütünlüğe sahip çıkacak gençlerin olduğuna değinen Gülcan emperyalistlerin dayatmalarını artık kabul etmeyeceğini söyledi. Gülcan konuşmasını, “Son 13 yıldır erozyona uğratılan milli değerlere sahip çıkan gençler inşa ettik. Bu gençler ulusal bayramlarda Türk bayrakları ile alanları doldurmaktadır. Bu gençlik, Türkiye’nin güvencesidir Türkiye’nin bu nedenle geleceği aydınlıktır. Emperyalizm hiçbir dayatmayı kabul ettiremeyecek çünkü Türkiye’nin genç sahipleri var” diye tamamladı.

GÜLCAN-ÜLKE-GÜNDEMİNİ-DEĞERLENDİRDİ-2