GAZİPAŞA’YA OLİMPOS TARZINDA MESİRE ALANI

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, ilçeye yapılacak olan mesire alanları ve üniversite ile ilgili bilgiler verdi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Koru Mahallesi’nde, doğal havuzların yanında bulunan fenerin oraya yapılacak olan mesire alanı ile bilgiler verdi. Başkan Çelik’in verdiği bilgiler, Gazipaşa’nın Olimpos tarzında bir mesire alanına kavuşacağının sinyalini verdi. Çelik’in mesire alanına koymak istediği bungalovlar Kumluca’da bulunan Olimpos Tatil Köyü’nü akıllara getirdi.

“AHŞAPTAN BUNGALOV EVLERİMİZ OLACAK”

Konu ile ilgili açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Mesire alanı yeriyle ilgili bir gelişme olduğunu, bura ile ilgili çalışmaların; Çevre Şehircilik İl Kurulu’ndan geçtiğini belitti. Çelik, “Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşüyoruz. Orman İşletme Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımız bunlarla ilgili planlarını yapıp, bölgeye ilettiler. Burada 55 hektar yaklaşık 550 dönümlük bir mesire alanımız olacak. Ahşaptan bungalov evlerimiz olacak. Merkez restoranımız, kamp alanlarımız, piknik alanlarımız, olacak. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili sözleşmeyi sayın bakanımız imzaladıktan sonra bölge müdürlüğüne belki de Ankara’da Genel Müdürlükte imzalayacağız. Gazipaşa Belediyesi’ne burası devredilecek. Bakan beyin talimatı pazarlık usulüyle, bittiği zaman Gazipaşa’ya bir yer kazandırmış olacağız. 550 dönüm içerisinde yürüyüş yolları ve piknik alanları olacak.

“BURADA KONAKLAYANLAR EŞSİZ MANZARA İLE KARŞILAŞACAK”

Bungalovlar hakkında bilgi veren Çelik, “Bungalovların oturum alanları 40 metrekare, yüksekliği 4 metre kare ve önünde 4 metrekare balkonu olacak. Ben 150 tane bungalov talep ettim. Bunlarında prosedürü var ne kadar vereceklerini bilmiyorum ama en azından 40-50 tane olacaktır. Denize uzanan Gazipaşa tarafına bakan doğal havuzlara bakan bungalovlar yerleştireceğiz, burada konaklayan insanlar eşsiz bir manzarayla karşı karşıya kalacak” diye konuştu.

“EVLİYA TEPESİNE YAMAÇ PARAŞÜTÜ GELİYOR”

Evliya Tepesi’nde de çalışmalar olacağını belirten Çelik, “Buralar bittikten sonra, Evliya Tepesi ilgili çalışmalarımız var. Burayı 2. mesire alanı olarak kazandırmak istiyoruz. Yanındaki o yanan tepeyi de yamaç paraşütü olarak planlamasını yaptık, arkasından da bunları yapacağız” şeklinde konuştu.

“SONUNA KADAR ÜNİVERSİTENİN YANINDAYIZ”

Üniversiteyle ilgili çalışmaların her zaman arkasında olduğunu belirten Çelik, “Bizden önceki başkan bey döneminde 8 bin 500 metrekare yer verilmiş. Rahmetli Rahmi Bey’in mirasçılarının girişimiyle oraya bir MYO yapıldı. Bizde şu anda oraya bir 6 buçuk dönüm yer üniversiteye tahsis edeceğiz. 6 buçuk dönümden sonra üniversite yetkilileri ile görüştük, bu yerin 15 dönüme çıkmış oluyor. 25 metreye kadar bizim destek verebileceğimizi söyledik. İlerleyen günlerde yeni fakülteler geldiğinde bizde sonuna kadar üniversitenin yanındayız” dedi.

GAZPAAYA-OLMPOS-TARZINDA-MESRE-ALANI-2