TERÖRE TEPKİ YAĞDI

Ankara’da, önceki gün yaşanan ve 37 kişinin öldüğü bombalı terör saldırısı, Gazipaşa’da siyasiler tarafından şiddetle kınandı. CHP İlçe Başkanı Ömer Güven ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel, saldırılardan dolayı Ak Parti Hükümeti’ne yüklendi.

ANKARA’DA, önceki gün 37 kişinin öldüğü bombalı saldırı, Gazipaşa’da siyasi partiler tarafından kınandı. Dün akşam saatlerinde Ankara Kızılay’da meydana gelen ve 37 kişinin ölümü, 125 kişinin yaralandığı terör saldırısı, Gazipaşa’daki siyasiler tarafından şiddetle kınandı. CHP, MHP, Saadet Partisi ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu saldırıyı kınarken, MHP ve CHP kanadı saldırılardan dolayı hükümete yüklendi. Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, terör saldırısından sonra sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden, kınama ve kardeşlik mesajı yayınladı.

ÇELİK “TÜRK MİLLETİNE SABIR DİLİYORUM”

TERORE-TEPKI-YAGDI-2

Çelik yayınladığı mesajda, “Yeni bir haftaya, yeni bir güne, üzüntüyle, öfkeyle ama bir o kadar da kararlılıkla ve kardeşlik duygularıyla giriyoruz. Ankara’daki hain patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türk milletine sabır diliyorum. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi bozmasın, hainlere fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

GÜVEN “NEREDEN BAŞLASAK BİLEMİYORUM”

TERORU-LANETLEDILER-4

CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, istihbarat zafiyetinden dolayı hükümete yüklendi. Güven, “Nereden başlasak bilemiyorum. Çok acı bir durum. Terör; nerden gelirse gelsin, kim yaparsa yapsın, terör terördür. Terörden beslenen gruplar olduğunu daha önceki açıklamalarımızda yaptık. Bu beslenme ülkede devam ediyor. Bu işe taraf olanlarda, göz yumanlarda bir utanma bir arlanma duygusu olduğuna inanmıyorum. Toplumun ar damarı çatlamış gidiyor. Diyecek söz bulamıyoruz. Orada bomba patlayacak, Amerika’nın haberi olacak, bizim haberimiz olmayacak. Bu sorumlunun derhal istifa etmesi gerekiyor. İstifasını istemek zorundalar. İstifasını istemeyenler de bu işin içinde demektir. Amerika’nın haberi olduğu bir şeyden, bizim haberimizin olmaması istihbarat anlamında bu ayıp kimin ayıbı bilemiyorum. Artık buna halk kendi karar versin” dedi.

“PATLAMALARI NORMAL KARŞILAR OLDUK”

Patlamaların toplum tarafından normal karşılandığını söyleyen Güven, “Yani öyle bir olağan hale geldik ki; artık patlamaları normal karşılar olduk. Vicdanımız bitmiş, körelmiş. Vicdan diye bir şey kalmamış toplumda. Yani sadece hutbelerde dua okumakla bu iş olmuyor. Görmezlerin, bu işi görmesi lazım artık. Yani evde kız çocuğuna fetva vereceğine buna fetva versinler. Toplum geriliyor, toplumu çatışmaya götürüyorlar. Çatışmaya gittiği zaman da, daha önce açıklamalarımda söyledim, faşizm kandan beslenir. Kandan beslenmeye de devam eder. Kimse bu patlamaların bitmesini beklemesin. Yani diyeceğimiz bu, acı bir durum. Ölenlere Allah’tan rahmet, yarılılara da şifalar dileriz, ama bu klasik bir söz. Artık yeter demek zorundayız toplum olarak, halk olarak yeter demek zorundayız. İstifa da bir erdemdir, ahlak unsurudur. Yapamayacak olan insanların istifa etmeleri gerekiyor. Erdemli insanlar bunu yapar. Diyeceğimiz bu” şeklinde konuştu.

YÜKSEL, “5 AY İÇİNDE 3 PATLAMA ANKARA İÇİN ÇOK ÜZÜCÜ”

TERORU-LANETLEDILER-5

MHP Gazipaşa İlçe Başkanı Mehmet Yüksel, 5 ay içerisinde Türkiye’de 3 tane patlama yaşanmış olması Ankara için üzücü olduğunu ifade etti. Yüksel, “Ankara’da yaşanan terör eylemini şiddetle kınıyoruz. 5 ay içerisinde Türkiye’de 3 tane patlama yaşanmış olması Ankara için üzücü, kahreden bir durum. Süreci doğru okumakta fayda var. Bu süreçte maalesef 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana iktidarda olan siyasi erk, daha önce yapmış olduğumuz eleştirilerde, PKK örgütü ve yandaşlarına Ak Parti’nin mücadele etmediğini, müzakere ettiğini söyledik. Bu sürecinde ülkeyi felakete sürükleyeceğini MHP kadroları sürekli dile getirdi.

“AKP TERÖR ÖRGÜTÜYLE BİRLİKTE KANA GÖMÜLMÜŞTÜR”

Ak Parti Hükümetinin terör örgütü ile birlikte hareket ettiğini belirten Yüksel, hükümetin Ankara gibi önemli bir şehre Emniyet müdürü atamakta aciz olduğunu dile getirdi. Yüksel, “Oslo’da PKK ile kol kola gezen heyet, Dolmabahçe mukabatı denen süreçte bugün bakanlık yapan zatı muhterem, geçmişte PKK’ya terör örgütü demeyi suç olmayı çıkaranlar, Öcalan’a Sayın demenin suç olmaktan çıkarıldığı bir süreçte bu süreci övünerek anlatanlar, sınırlarımızı açıp, PKK terör örgütünü şehir içerisine yerleşmesine müsaade eden Ak Parti iktidarı, şuan büyük şehirlerimizde canlı bombalar cirit atarken, Ankara gibi önemli bir kente emniyet müdürü atamakta aciz olan Ak Parti iktidarı, herhalde bunun siyasi sorumlusudur bize göre. Artık Ak Parti iktidarı terör örgütüyle birlikte kana gömülmüştür” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN PKK’YA TERK EDİLMESİNİ DAHA NE KADAR İZLEYECEĞİZ?”

MHP İlçe Başkanı Yüksel açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bu işin asıl sorumluları, Sayın Başbakan, geçmiş dönem Başbakanlık yapmış Sayın Cumhurbaşkanı ve Ak Parti politikalarına destek veren, bu süreci yöneten özellikle istihbarat Başkanı olan Sayın Fidan’ın, bugün içişleri başkanlığı yapan Sayın Efkan Ala’nın, Beşir Atalay’ın ciddi şekilde bir sorumlulukları olduğunu düşünüyoruz. Bu sürecin siyasi sorumlularının, sorumluluğu üstlenmesini ısrarla bekliyoruz. MHP İlçe Başkanı olarak ben, MHP camiası olarak biz bu terör sürecinin ülkeyi getirmiş oldukları güvenlik zafiyetinin siyasi sorumlularını görmek istiyoruz. Masum insanlarımızın ölmesini, katledilmesini, ülkemizin bir bölümünün PKK’ya terk edilmesini daha ne kadar izleyeceğiz? Ak Parti iktidarı ağzına kadar kana bulanmıştır. AK Parti’ye oy veren arkadaşlara da sesleniyorum; Artık Ak Parti’ye kan gölü içerisinde, vermiş oldukları oylarla bu kanlar ellerine yüzlerine sıçramaya başlamıştır. AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımız artık bir Türk vatandaşı olarak, devlete vatana millete bir borç olarak kendi durumlarını da gözden geçirmelerinde fayda vardır.”