GAZİPAŞA’YI GÖK ÇERİ TEMSİL EDECEK

GAZİPAŞA’DA geçtiğimiz aylarda açılana Gök Çeri Spor Kulübü bünyesinde bulunan sporcular, Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından, 6 Şubat tarihinde yapılacak Wus hu Kung Fu İl Şampiyonası’na katılacak.

GAZIPASAYI-GOK-CERI-TEMSIL-EDECEK-2

İl şampiyonasına 80 kiloda Turgay Kaya, 85 kiloda Samet Böke, 90 kiloda Cemil Baki Gözükara ve +90 kiloda M. Nuri Böke ile katılacak olan Gök Çeri Spor Kulübü, son hazırlıklarını yapıyor.

“4 ALTIN MADALYA İLE DÖNECEĞİZ”

6 Şubat Cumartesi günü yapılacak il şampiyonası öncesinde çalışmalarına ara vermeden devam eden sporcular, Wus hu Kung Fu dalında Gazipaşa’ya ilk madalyaları getirmek için mücadele edeceklerini söylediler. İl şampiyonası hakkında görüşlerini aldığımız Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve baş antrenörü Mehmet Gözükara, il şampiyonasından 4 altın madalya ile döneceklerini söyledi. Gözükara, kulüplerinde birbirinden değerli çok sayıda sporcu olduğunu belirterek; “Cumartesi günü yapılacak il şampiyonasını çok kolay geçebilecek bir kadromuz var, bizim amacımız Gazipaşa’ya çok daha önemli madalyalar getirmek. İnşallah il şampiyonasına katılacak olan dört sporcumuzda altın madalya alacaktır. Biz hesaplarımızı yaptık çok ter döktük, başarının tesadüf olmadığını bilenlerdeniz” dedi.

“KADROMUZ İYİ”

Şampiyonana son derece sıkı ve disiplinli hazırlandıklarını belirten baş antrenör Gözükara, “15-25 Şubat tarihleri arasında yine Antalya’da Wus hu Kung Fu Türkiye Şampiyonası’ yapılacak. Türkiye şampiyonasına katılabilmek için 4 sporcumuz ilk etapta il şampiyonasına gidecek. Şampiyonada yarışacak dört sporcumuzda bomba gibi. Sporcularımız daha önce birçok il, bölge, kulüpler, Türkiye, uluslararası şampiyonlukları var. Ayrıca dört kişilik kadronun içinde dünya dereceleri olan sporcularda bulunuyor” dedi.

“ŞEHİT ÇOCUKLARI VE YETİMLER BİZE EMANET”

Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı Mehmet Gözükara, kulüp olarak amaçlarının yeni sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Gazipaşa’dan Türkiye, Avrupa hatta dünya şampiyonu çıkarmayı hedeflediklerini belirten Gözükara, “Kulübün kuruluşundan bu güne bulunduğumuz her şehirde Gök Çeri Spor Kulübü olarak şehit çocuklarına ve babası olmayan yetimlere ücretsiz ders veriyor. Gazipaşa’da da bu geleneği yaşatacağız bu güzel uygulamaya devam edeceğiz. Şehit çocukları ve yetimler bize emanet. Şehit çocukları ve babası olmayan evlatlarımız gönül rahatlığı ile kulübümüzden, hiçbir ücret ödemeden hizmet alabilirler, kapımız onlara sonuna kadar açık” dedi.