GÖK ÇERİ’DEN ÖĞRENCİLERE SPOR KONFERANSI

GAZİPAŞA’DA Gök Çeri Spor Kulübü, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle buluşarak, spor dalları hakkında bilgi verdi.

GOK-CERIDEN-OGRENCILERE-SPOR-KONFERANSI-2

Geçtiğimiz günlerde M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu’nda yapılan konferansta Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenör Mehmet Gözükara tarafından öğrencilere çeşitli bilgiler verildi. Öğretim görevlileri ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdi. Konferansta öğrencilere, Kulüp Başkanı Mehmet Gözükara tarafından Wu Shu, Sanda, Tao, Taiçi, Modern ve Geleneksel Okçuluk ve Havalı Tabancı sporları hakkında bilgiler verildi. Tüm spor malzemeleri öğrencilere tanıtıldı. Öğrencilerin merakla dinlediği konferansta, spor dalları ile ilgili merak edilen tüm sorular soruldu. Konferanstan oldukça memnun kalan öğrenciler, özellikle geleneksel okçuluk hakkında bilgi aldı. Konferans sonunda öğrenciler yay çekerek, okçuluk sporuna olan ilgilerini gösterdiler.

“AMACIMIZ SPOR YAPAN GENÇLİK YETİŞTİRMEK”

Konferans sonrası bir açıklama yapan Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenör Mehmet Gözükara, amaçlarının spor yapan bir gençlik yetiştirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerin ilgisinin kendisini son derece memnun ettiğini belirten Gözükara, “Konferansımıza öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Onlara spor dalları hakkında bilgiler verdik. Bizim amacımız Gazipaşa’da Wu Shu üniversite takımı kurmak ve üniversiteler arası müsabakalara sporcu yetiştirmek. Bu konferans çok verimli geçti. Bu tür bilgilendirme konferanslarını önümüzde ki günlerde liseler ve ilköğretim okullarında da yapacağız. Gazipaşa’da yeni sporcular keşfederek, ilçemizin adını duyurmak ve gittiğimiz müsabakalarda en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

GOK-CERIDEN-OGRENCILERE-SPOR-KONFERANSI-3