GÜLE GÜLE 2015

2015 yılı hem ülkemiz açısından önemli bir yıl oldu.  İki seçim geçirilen 2015’te, iki seçim heyecanı yaşandı.

İKİ SEÇİM YAŞANDI

2015 yılında iki seçim geçirdik. 7 Haziran’da yapılan seçimde hiçbir parti tek başına hükümet kuracak oy alamadı. Ardından koalisyon için görüşmeler sonuç vermedi ve 1 Kasım’da tekrar seçime gidildi. 1 Kasım Seçimlerinde, Antalya’dan Ak Parti 7, CHP 5 ve MHP 2 milletvekili çıkardı.

“2015 ASFALT YILI OLDU”

GÖREVE gelir gelmez yayla yollarında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 50 kilometreye yakın asfalt döktük. Merkez ve kırsal mahallelere 23 kilometre sıcak asfalt, 65 kilometre de çakıllı asfalt döktük. Ayrıca ilçe genelinde 100 bin metrekare kilitli parke döşedik. Bu rakamları 2016 yılında iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.

BİR GÜNDE 4 YANGIN

ZEYTİNADA Mahallesi’nde Ağustos ayında aynı gün içinde 4 yangın meydana geldi. Akşam saatlerinde meydana gelen yangınlarda 15 dönüm arazi, yarım dönüm ormanlık alan ve bir ev yandı. Tarım alanının temizlenmesi sonucu ortaya çıkan otları yakmak isteyen bir vatandaşın sebep olduğu yangına itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale etti. Yangının ardından yarım dönümlük tarım arazisi yandı.

GAZİPAŞA AYAĞA KALKTI

TERÖR olaylarına ilçe halkı tepkisini gösterdi.  Şehitleri anmak ve terörü lanetlemek için birçok gösteri yapıldı. Bu gösterilerde ve yürüyüşlerde her görüşten vatandaş birlik içinde tepkisini taşkınlık yapmadan dile getirdi. Hastane Kavşağı önünde toplanan kalabalık, Türk bayraklarıyla Hal Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na ilerledi.

GAZİPAŞA MANŞET YAYIN HAYATINA BAŞLADI

2015 yılı hem ülkemiz hem de ilçemiz açısından önemli bir yıl oldu. Şu anda satırlarını okuduğunuz Gazipaşa Manşet gazetesi 2015 yılının önemli gelişmelerinden biri oldu.  İmtiyaz Sahibinin Hüseyin Şengöz olduğu gazetemiz, kısa sürede büyük ivme kazandı.  Profesyonel kadro ile kurulan gazete, ilçede adından söz ettirmeye devam ediyor.

4 GENÇ YÜREKLERİ YAKTI

TRAFİK kazaları can almaya devam etti. Yayaları 19 ile 23 arasında değişen 4 genç, düğün dönüşünde meydana gelen trafik kazasında yaşamlarını yitirdi. Yoldan çıkan otomobil, bir apartmanın duvarına çarptı. Kazada, hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Gökhan Oğuz ile yanında bulunan kardeşi 19 yaşındaki İsmet Okan Oğuz,  23 yaşındaki Hayati Gökmen ve aynı yaştaki Hasan Uysal olay yerinde yaşamını yitirdi.

İLÇEDE SUÇ ORANI YÜZDE 14 AZALDI

İLÇE Emniyet Müdürlüğü’nün özverili çalışmalarıyla asayiş olaylarında geçen yıla göre yüzde 14 azalma yaşandı. Meydana gelen olaylar yüzde 96 oranında aydınlatılırken hırsızlık olayları yüzde 40 ve kişilere karşı işlenen suçlar da yüzde 10 oranında azaldı.

GULE-GULE-2015-2