GÜVEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cuma günü yapılacak CHP İlçe Kongresinde Bülent Kocabaş’ın adaylığını açıklamasının ardından Ömer Güven de adaylık açıklamasında bulunarak delege ziyaretlerine başladı.

CHP İlçe kongresi Cuma günü yapılacak. Mevcut başkan Bülent Kocabaş geçtiğimiz günlerde başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı. Başkan adaylığında ismi geçen iş adamı Ömer Güven, kongreye günler kala adaylığı konusunda sessizliğini bozdu ve dün adaylığını açıkladı.

“ÖRGÜTÜN VE GENÇLERİN GÜÇLENMESİ İÇİN ADAYIM”

Delegelere destek ziyaretinde bulunduğunu belirten Güven, “Partimizin daha da güçlenmesi, büyümesi, örgütün ve özellikle gençlik kollarının yeniden ayağa kalkması için adayım. 2017 yılında yapılacak kongreye kadar örgütün güçlenme çalışmalarını yapacağız. Kırsal mahallelerde ve ilçe merkezinde delegelerimizi ve partililerimizi ziyaret ediyorum. Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Yönetim kurulu üyelerimizle ilgili şu an isim vermeyi doğru bulmuyorum. Elbette bu bir ekip işi ve arkadaşlarımızla birlikte bu kararı aldık. Geleceğin teminatı gençler bizim için çok önemli. Ülkenin geleceğini teslim edeceğimiz gençlerimize, aynı zamanda ilçe örgütümüzü de emanet edeceğiz. Parti içinde gençlerin örgütlenmesine çok büyük önem veriyoruz. Özellikle gençlerimizin parti içinde söz sahibi olmaları ve gençlik kollarımızın güçlenmesine büyük önem veriyorum” dedi.

GENÇLER “GÜVEN” DİYOR

CHP İlçe Başkanı ve başkan adayı Bülent Kocabaş, CHP İlçe Örgütü’nde tabanın desteği ve başkan olması yönündeki baskılar nedeniyle başkanlığa aday olduğunu söylemişti. CHP içerisinde özellikle gençlerin Ömer Güven’i, desteklediği öğrenildi.

  1. ADAY İDDİASI

Kemal Yılmaz isimli partili ise sosyal paylaşım sitesinden CHP İlçe kongresinde 3. bir aday olduğunu öne sürdü. 3. Adayın ismini vermeyen Yılmaz, “4 Aralık’ta yapılacak CHP ilçe kongresinde 3.aday son dakika gelişmesi. Çarşamba’yı bekliyoruz” şeklinde ifadede bulundu.

KONGREYE ÜÇ GÜN KALDI

CHP Gazipaşa İlçe Kongresi, İlçe Başkanı, yönetim ve yedek yönetim kurulu üyeleri ile il delegesi seçimleri için 4 Aralık 2015 Cuma günü saat 10.00’da Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Cuma günkü toplantıda çoğunluk sağlanamaz ise aynı gündem ile aynı yer ve saatte Cumartesi günü toplanacak. Açılış, yoklama ve kongre başkanlık kurulu seçimleri ile başlayacak kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından hesap komisyonu seçimi, faaliyet raporunun okunması, hesap raporlarının okunması, görüşülmesi, onaylanması ve aklanmasıyla devam edecek. Kongre seçimlerin yapılmasıyla son bulacak.