GÜVEN: FEVRİ ÇIKIŞLARI BIRAKALIM

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, partide istenilen başarının yakalaması için önceki siyasi tercihinden dolayı hiç kimsenin dışlanmaması gerektiğini söyledi. Partilileri bu konuda uyaran Güven, fevri çıkışları bırakmak gerektiğini ve herkesin oyuna ihtiyaçları olduğunu söyledi. Partililerden sosyal medyada yazışmayı bırakmalarını talep eden Güven, sorunların yüz yüze çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

“HERKESİN OYUNA İHTİYACIMIZ VAR”

Geçtiğimiz günlerde delege toplantısı yaptıklarını söyleyen CHP İlçe Başkanı Güven, “Delegelerle yaptığımız toplantılar oldukça verimli geçti. Delegelerimiz artık oldukları yerlerde ilçe başkanı sıfatındalar. Üyelerimizde onlarla bir başkan gibi koordineli çalışmalarına devam etsinler” dedi. Bazı partililerin insanların daha önceki siyasi tercihleriyle ilgili alaylı konuştuğunu söyleyen Güven, “Sizden bir şey istiyorum. Sokakta bazı arkadaşlarımız, özellikle kırsal mahallelerde insanların daha önceki siyasi tercihleriyle ilgili alaylı konuşmalar yapıyor. Bunları bırakalım. Çünkü o insanların oylarına ihtiyaç var. Yüzde 25’i 30’lara 40’lara çıkaracaksak herkesin oyuna ihtiyacımız var” dedi.

“ARAMIZA BARİKAT KOYMAYALIM”

İnsanların partilerinden dolayı fevri çıkış yapılmaması gerektiğini belirten Güven, “Adam Ak Parti’ye ya da MHP’ye oy vermiş olabilir. Bizler o insanlarla birebir gidip görüşme yapmaya çalışıyoruz. Hasta ziyaretleri yapmaya çalışıyoruz. Bu fevri çıkışları yaptığımız zaman aramıza barikat koymuş oluyoruz. Gelmek isteseler bile partiye gelmiyorlar. Duygularımıza hakim olalım, 2019’da belediyemizi alalım. Bunun için herkese görev düşüyor.  Tüm üyeler, ilçe başkanı, yönetim kurulu herkes sorumluluk içinde çalışsın” diye konuştu. Sosyal medya yazışmalarının bırakılmasını isteyen Güven, “Bir de internette mektup yazmayı lütfen yavaş yavaş bırakalım. Yüz yüze konuşalım yüz yüze eleştiri yapalım. Böylesi çok daha iyi olacaktır” şeklinde konuştu.