HAL KONGRE HEYECANI YAŞADI

GAZİPAŞA Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği,  olağan genel kurulu dün saat 10.00’da dernek binasında başladı. Genel kurulda 2 yıldır dernek başkanlığını sürdüren Ali Sönmez yeniden aday oldu.

HAL-KONGRE-HEYECANI-YASADI-2

Yönetim ve denetim kurulunun belirlendiği kongrede başkan ilerleyen günlerde belli olacak. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ali Sönmez, üyelerinin sorunlarını çeşitli platformlarda dile getirdiğini söyledi.  Sönmez, “Katılan üye sayısına bakmaksızın, ikinci toplantımızda kongremizi yapıyoruz. 2014 yılında bir görev verdiniz. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bu dönem yeniden başkanlığa adayım. Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği’nin genel kurulu hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Sönmez’in konuşmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Hamdi Fidan, katip üyeliğe ise, İlkay Oğuz ve Nafiz Özkan seçildi.

“YA BU DERNEĞE SAHİP ÇIKACAĞIZ, YA DA BIRAKACAĞIZ”

Divanın kongreyi devralmasının ardından konuşan Hamdi Fidan, “İkinci genel kurulu yapıyoruz, şurada 25 kişi var. Bu derneğe sahip çıkmalıyız. Bu dernek maaşlı bir dernek değil, bu dernek gönül derneği, hizmet derneği. Derneğe gelmeyen arkadaşlarımız, dernek yöneticilerini eleştiriyor. Burada hizmet üretemiyoruz, ürettirmiyorlar. Ya bu derneğe sahip çıkacağız, ya da bırakacağız. Salatalık fiyatını belirlemekle dernek yöneticiliği olunmuyor. Bu derneğe sahip çıkalım” dedi.

Yönetim ve denetim kurulu raporları, gelir-giderler ve tahmini bütçe okunarak, oylandı.  Ardından yönetim kurulu, denetim kurulu ve federasyon üyelerinin seçimi için oy kullanılmaya başlandı. Oy kullanma işi saat 17.00’a kadar sürdü.

Yönetim kurulu üyeleri: Ali Sönmez, Erol Yüksel, Halil Çelik, Fuat Berber, Hamdi Fidan, Süleyman Tuncer, Birol Ünal.

Denetim kurulu üyeleri: Mevlüt Tuncer, Ali Çetiner, İlkay Oğuz.

Federasyon üyeleri: Fuat Berber, Ali Sönmez, Erol Yüksel, Süleyman Tuncer.

HAL-KONGRE-HEYECANI-YASADI-3