HARMANCI’NIN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Gazipaşa Malmüdürü Ömer Faruk Harmancı ve personeli 27. Vergi Haftası ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Malmüdürü Harmancı ve beraberindeki heyet dün Gazipaşa Esnaf Odası Başkanı Mustafa Köse ziyaret etti.

VERGİNİN toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftasında kutlanan vergi haftasının, 22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanacağını belirten Malmüdürü Harmancı, “Vergi Haftası dolayısı ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ve etkinliklerle verginin ülke kalkınmasındaki önemi ve yeri olan meslek örgütlerini ziyaret ediyor, öğrencilerimizi ve halkımızı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Tüm devlet hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesinde toplumdaki vergi bilincinin artmasının önemi büyüktür. Bu vesileyle Gazipaşa’da istihdam ve vergi üreten en önemli kesimi temsil eden Esnaf Odası’nı ziyaret ettik” dedi.

“VERGİ KUTSAL BİR GÖREV”

Gazipaşa Esnaf Odası Başkanı Mustafa Köse ise tüm Malmüdürlüğü çalışanlarının, mükelleflerin ve vatandaşımızın Vergi Haftasını kutladığını belirterek “Odamız adına ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Köse, verginin kutsallığının yanı sıra aynı zamanda bir görev olduğunu, alınan vergilerle devletin alt yapı hizmetleri, sağlık hizmetleri, eğitim hizmetleri gibi temel hizmetlerini yerine getirebildiğini bunun için de herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

27.Vergi Haftası kapsamında Malmüdürlüğü personeli, Avukat Kemal Akça İlköğretim Okulu’na ziyarette bulundular. Okul ziyaretinde öğrencilere, vergi bilincinin oluşması hakkında bilgiler verildi.

HARMANCININ-ZIYARETLERI-DEVAM-EDIYOR-2