HAVALİMANINA YOL MÜJDESİ

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Kahyalar’da 800 hektarda yapılan imar çalışması ile ilgili itirazın Büyükşehir Meclisi tarafından reddedildiğini ve yapılacak olan yol için bir engel kalmadığını belitti.

PAZARTESİ günü Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’na katılan Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Kahyalar’da 800 hektarda yapılan imar çalışması ile ilgili itirazın Büyükşehir Meclisi tarafından reddedildiğini ve yapılacak olan yol için bir engel kalmadığını söyledi. Çelik, havalimanına 50 metre genişliğinde bin 200 metre uzunluğunda güzel bir yol yapacaklarını belirtti.

“ÖNÜMÜZDE BİR ENGEL KALMADI”

İtirazın reddedilmesinden sonra önlerinde bir engel kalmadığını dile getiren Başkan Çelik, “Arkadaşlar yargıya gider mi gitmez mi bilmiyorum ama dün Büyükşehir Meclisi’ndeki itirazların reddinden sonra bizde imar işlerine 18 uygulaması için gerekli çalışmanın başlatılması talimatını verdik. Büyükşehir meclisi bu itirazların yerinde olmadığına karar verdi ve tüm itirazları reddetti. İnşallah kanuni bir engel olmazsa 18 çalışmasını yapacağız. Havalimanını çok güzel bir yolla D 400’e bağlamayı düşünüyoruz” dedi.

“GEREKLİ ÇABA VE GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

Her hangi bir yargı kararı çıkmazsa önlerinin açık olduğunu belirten Belediye Başkanı Çelik, “Bizim hayalimiz bu. Bunun için gerekli çaba ve gayreti göstereceğiz. Altgeçidi geçildikten sonra Gazipaşa tarafındaki kavşaktan havalimanına paralel bin 200 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde 4 şeritli bir yol yapmayı düşünüyoruz. Herhangi bir yargı karar çıkmazsa şuanda önümüz açıldı. Orada kimlerin kaç metrekare yeri var bilmiyorum. Biz bu planları yaparken hiçbir zaman oradaki şahısların yerlerine bakarak yapmıyoruz” diye konuştu.

“BU YOLDA BU HAVALİMANINA YAKIŞMIYOR”

Gazipaşa Havalimanı’nın iyi bir ivme yakaladığını ve yaşanan krizlere rağmen iyi bir büyüme gösterdiğini vurgulayan Çelik, mevcut yolun havalimanına yakışmadığını belirtti. Çelik, “2016 yılının 2 aylık verilerde havalimanı yolcu trafiğimiz yüzde 16 artmış.  Dış hatlarda düşme var ama iç hatlarda muazzam bir yükselme var. Tabi ki biz bunu gönül isterdi ki dış hatlarda da artma olsun. Artık Gazipaşa Havalimanı durmayacak. Bu krize rağmen 2015’te yüzde 30 büyüdüysek, 2016’da da ilk iki ayda bunu gösteriyor. Bu krize rağmen halen bizim havalimanımızda iki ayda çift haneli artış varsa bundan sonra önü alınmayacak. Bu yolda bu havalimanına yakışmıyor. Biz Gazipaşa’ya inşallah çok güzel bir havalimanı yolu kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

“YOL MEDENİYET DEMEKTİR”

Üçünü köprüye karşı çıkanların burada da havalimanı yoluna karşı çıktığını söyleyen Çelik, “Daha önce 1/5000’lik planlar Büyükşehir Belediyesinden geçerek askıya çıktı.  Askı süresinde yer sahiplerinin itirazı oldu. İtirazcıların tek yolu kaldı; Bölge İdare Mahkemesi. Adaletin kestiği parmak acımaz. Ben buraya yeni bir yol yapmak için tüm enerjimi, gücümü,, zamanımı harcadım. Eğer bu yol bundan sonra herhangi bir engelle karşılaşır ve durursa bu oradaki insanların yer sahiplerinin belediyenin yaptığı plana karşı verdiği bir çabadır. Bizim amacımız Gazipaşa’yı ileri bir noktaya götürmek. Bir yerden yol geçtiği zaman hiç kimse korkmasın. Yol medeniyet demektir, su medeniyet demektir. Türkiye’de üçüncü köprüye, havalimanına karşı çıkan aynı grup burada da havalimanı yoluna karşı çıkıyor, değişen bir şey yok. Aynı zihniyet buradan başlıyor en üst noktaya kadar gidiyor” şeklinde konuştu.