HEM’DE ANDROİD BİLGİSAYAR DÖNEMİ

İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’ndeki bilgisayar sınıfındaki bilgisayarların yerine, 40 bin TL değerindeki son teknolojik kasasız dokunmatik bilgisayarlarla yenilendi.

İLÇE Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan, birçok vatandaşa hizmet ve eğitim veren bilgisayar sınıfının bilgisayarları, son teknolojik kasasız dokunmatik bilgisayarlarla yenilendi. Halk Eğitim Müdürü Ali Doğan, bilgisayarlara daha ağır programlar yüklenmesi ve daha fazla kurs açarak vatandaşa hizmet etmek için bilgisayarların değişmesinin kaçınılmaz hale geldiğini belirterek, “Toplam maliyeti 40 bin TL. 20 adet yeni bilgisayarımızın tanesi 2 bin TL’den ihale ile alındı. Yeni bilgisayar sınıfını oluştururken de önümüzdeki mevcut android teknolojisine göre uzun süre bize hizmet etmesini düşündüğümüz ve dokunmatik alanda da bilgisayar ve diğer elektronik aygıtlarla ilgili kurslar açmayı planladığımız için bilgisayarların tamamını kasasız ve dokunmatik almayı planladık” dedi.

KURSLAR DOKUNMATİK BİLGİSAYARLA YAPILACAK

Konuyla ilgili çalışmaların eksiksiz olarak yapıldığına değinen Doğan, “Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık, bugün itibariyle bilgisayar sınıfımızı düzenliyoruz. Bundan sonra bilgisayar kursu eğitimlerimiz bu dokunmatik bilgisayarla gerçekleştirilecek, bütün ilgililere duyurulur. Önceki bilgisayar sınıfımızda 20 tane bilgisayarımız vardı, tamamını dokunmatik kasasız bilgisayarlarla yenilendi. Bundan sonra kursiyer ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

“KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Yaklaşık yetmiş tane kursun devam ettiğine değinen Doğan, bin 500, bin 600 civarında kursiyer olduğunu dile getirdi. Doğan, “Bunun dışında devam eden yetiştirme kurslarımız var, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden memnunuz, hepsi işine ciddiye alıyor. Deneme sınavlarımız devam ediyor, deneme sınavlarımızın sonucunda yapılan analizlerle, öğrenci ve öğretmenlerimizin işleriniz ciddiye aldıklarını ve başarı grafiklerini yükselttiklerini görüyoruz” dedi. Aile eğitimi kursu açacağız ve madde bağımlılığı ile ilgili kurslar açacaklarını söyleyen Doğan, arıcılık, bilgisayar, dil kursları, aşçılık, badminton, spor,  güreş ve diğer spor kurslarının devam ettiğini açıkladı. Bunların dışında okuma yazma kursları ve çevre ve trafik dersleri verdiklerine değinen Doğan, davul, klarnet ve gitar kurslarının yeterli sayıya ulaşıldığı takdirde açılacağını söyledi.

“MAHALLELERDEN KURS TALEBİ GELİRSE KURS AÇARIZ”

Karatepe Mahallesi’nde, cenaze yıkama ve Kuran kurslarının devam ettiğini söyleyen Halk Eğitim Müdürü Ali Doğan, “Arapça eğitimi ile ilgili başvurular var. Bunlar tamamlandığı zaman Arapça kursunu açacağız. Karatepe Mahallesi’nde cenaze yıkama ve Kuran kursumuz devam ediyor. Bunun dışında, başka mahallelerden kurs talebi gelirse, bu taleplere açığız” dedi.

“İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İLE İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ VAR”

Gazipaşa Halk Eğitim Müdürlüğü olarak engellerin kaldırılması konusunda ciddi çalışmalarının olduğunu aktaran Doğan, “Geçtiğimiz günlerde, Belediye Başkanımız Adil Çelik Beyin katkıları ile Halk Eğitim binamızın engelli girişini yaptık. Daha doğrusunu söylemek gerekirse engelsiz girişini yaptık. Şimdi de işitme engelli vatandaşlarımız için bir kurs açmak için çalışıyoruz. Alanya’da bir öğretmenle görüşüyoruz onu ikna edebilirsek, işaret dili konuşan duyma engelli vatandaşlarımıza bir kurs açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“HERKES FİKRİNİ BENİMSESİN VE KURSLARA KAYDOLSUN”

Vatandaşların, Halk Eğitime yoğun olarak ilgi gösterdiğine değinen Doğan, buna rağmen bazı kurslarda yeterli sayıya ulaşılamadığına değindi. Doğan, “Aslında birçok vatandaşımız kurslarımıza gelmek istiyor, bize kurslara kaç kişi başvurdu diye soruyorlar, yeterli sayı olmadığı için kaydını erteliyorlar. Vatandaşlarımız bir kişi bile olsa kurs açılmayacak diye düşünmesin, gelsin kaydını yaptırsın ve çevresindeki onun gibi düşünen insanları da yönlendirsin, on iki sayısına ulaşıldığı zaman ve kurs açılmış olacak, bir kişi olsa bile kendi fikrini önemsesin gelip bize kaydolsun” dedi. Çalışmaların devam ettiğine değinen Doğan, vatandaşların talepleri doğrusunda, insanlara faydalı kursların açılmaya devam edeceğini söyledi.

DOĞAN TEŞEKKÜR ETTİ

Doğan, bilgisayarların yenilenmesine imkan sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök’e, Daire Başkanı Mehmet Koç’a, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay’a, Şube Müdürü Perihan Koçaş’a ve Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş’a destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.