“HER BRANŞTA KURS AÇILABİLİYOR”

İLÇE Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Doğan, 57 farklı dalda kurs verilen Halk Eğitim Merkezi’nde vatandaşların talepleri doğrultusunda farklı kurslar açılabileceğini belirterek, vatandaşlara başvuruda bulunmaları çağrısında bulundu. Doğan, “Halk Eğitim Müdürlüğü olarak, mevcut kurslara ilaveten talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni kurslar açıyoruz. Evde Çocuk Bakımı, Diksiyon, Cenaze Hizmetleri, Sıva Badana Duvar İşçiliği, özel eğitime ihtiyacı olanlara Evde Bakım Hizmetleri, El Sanatları, Arapça, Osmanlıca, Rusça, Ağaç Budama Aşılama Gübreleme gibi yeni branşlarda da kurslar açtık” dedi.

“OLANAKLARIMIZ SINIRSIZ”

Vatandaşların talebi doğrultusunda kurs açma olanakları bulunduğunu belirten Doğan, “Hangi alanda olursa olsun 12 kursiyer sayısı ve bir eğitici ile istenilen kursları açabiliyoruz. Şu anda verilen kurslarımız dışında vatandaşların talep ettiği kurslar da açabiliriz. Ulaşamadığımız taleplerini iletemeyen vatandaşlarımız olabilir. Onlara da basın yoluyla ulaşmaya çalışıyoruz.  Talebi olanlar bize ulaşarak, istedikleri kursla ilgili başvuru yapıldığı takdirde yeni kurs açabiliriz. Özellikle merkeze uzak kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız da bize başvuruda bulunsunlar. Her alanda kurs açma imkanımız var kayıtları devam eden kurslara da taleplerini bekliyoruz” diye konuştu.

KURS SAATLERİ TALEBE GÖRE DÜZENLENİYOR

Kursları çalışanların iş saatlerine göre ve talebine göre açıldığını hatırlatan Ali Doğan, “Çalışan kesim için hafta içi akşam saatlerinde, hafta sonu ve istedikleri saatte kurs açabiliyoruz. Çalışmayan kesim de aynı şekilde. Kursiyerler ve eğitimci kurs günlerine ve saatlerine prosedürdeki kurallar dahilinde istedikleri saatte kurs alabilir. Hizmet programımızı tamamen vatandaşın talebine göre yapıyoruz” diye konuştu.

DOĞAN BAĞIMLILIK SEMİNERİNE KATILDI

Öte yandan geçen hafta Aydın Kuşadası’nda Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Semineri’ne katıldığını ve sertifikasını aldığını belirten Doğan, bu konuda da Rehber Öğretmenler aracılığı ile istenildiği takdirde kurs alınabileceğini bildirdi.

HER-BRANSTA-KURS-ACILABILIYOR-2