BAŞKAN ÇELİK’TEN HAVAALANI YOLU MÜJDESİ

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Meclis toplantısında Gazipaşa Havalimanı yolunun kötü görüntüsünden bir an önce kurtulacağını müjdesini verdi. Havaalanı yolu 25 metre dört şeritli olarak D400’e bağlanacak.

GAZİPAŞA belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı dün saat 14.00’te Belediye Meclis salonunda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Adil Çelik başkanlık etti. Toplantıda 11 gündem maddesi ve iki gündem dışı madde görüşüldü.

HAVAALANI YOLU AÇILIYOR

Başkan Çelik yaptığı açılış konuşmasında Gazipaşa Havalimanı yoluna Gazipaşa’ya yakışır bir düzenleme yapılmasını istediklerini ve bununla ilgili çalışma başlattıklarını söyledi. Başkan Çelik, “Havaalanı yolunun Gazipaşa’ya yakışır bir hale jet hızıyla getirilmesi lazım. Bunun için hemen komisyona gönderelim. Havaalanını D400’e bağlayacağız. 25 metrelik bir yol yapılacak. Önümüzdeki sezona havaalanını kullanan misafirlerimizin bu eski yoldan gelmesini istemiyoruz.  4 şeritli ve 25 metrelik bir yolla direk D400’e bağlayacağız. İlçemize yakışan, havaalanımıza yakışan bir yol olsun istiyoruz” dedi. 25 metrelik yolun komisyona gönderilmesi oy birliği ile Meclis’ten geçti.

11 GEÇİCİ İŞÇİ ÇIKARILDI

CHP Grup Sözcüsü İsmet Tok’un belediyeden 11 işçinin çıkarılmasıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Başkan Çelik, “Geçtiğimiz Mart-Nisan aylarında 11 geçici işçi aldık. Bu işçilerimizi 2 aylığına almıştık, 8 ay çalıştılar. Kış sezonuna girdik, zaten 2 ay çalışacaklardı. Bu işçilerden 6-7 tanesi istifa etti, bazıları da yaz sezonunda tekrar işe alınacak. Kışın iş olmadığı için, belediyemize maddi külfet oldukları için çıkardık” dedi.

SICAK ASFALT BÜYÜKŞEHİR’DEN GÖNDERİLDİ

Denizyolu’ndaki parkelerin sökülmesiyle ilgili de İsmet Tok’a cevap veren Başkan Çelik, “Aralık ayının 22’sine kadar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Anttepe’den sıcak asfalt çekebileceğimiz söylendi. Biz de bu imkanı değerlendirmek için oradaki parkeyi söküp yerine sıcak asfalt yapacağız. Bu bize Türel’in hediyesi. Sökülen parkeler de cami ve mezarlıklarda tekrar kullanılacak. Zamanımız çok kısıtlı kamyonlarla bunu taşıyoruz. O nedenle eksik olan her yere sıcak asfaltı bir an önce yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

200 KİLOMETRE ASFALT YAPILACAK

Meclis üyelerinden parke yapılması gereken tüm bölgelerin listesini yapmalarını ve belediyeye iletmelerini isteyen Başkan Çelik, “2016 yılında 110 metrekare parke yapacağız. Büyükşehir ile birlikte 200 kilometre sıcak asfalt yapılacak, Gazipaşa Belediyesi olarak 70 kilometresini biz yapacağız” dedi.

KIRKAHVESİ İHALEYE ÇIKIYOR

Konuşmanın ardından Meclis gündemine geçildi.  Atatürk Parkı içerisinde bulunan, 10 yıllığına kiraya verilen ve kira süresi dolan Kır Kahvesi’nin kira süresinin 5 yıla indirilmesi ve ihaleye çıkarılması için Encümen’e yetki verilmesi oy birliği ile meclisten geçti. Gazipaşa Belediyesi Spor kompleksi yanında bulunan boş alana iki halı saha yapılması ve 10 yıllığına ihale edilmesine de MHP grubunun “ret” oyu ile oy çokluğuyla karar verildi.

ATATÜRK PARKI PROJELENDİRİLİYOR

Meclis’te Belediye İş Merkezi’nde bulunan ve kira süreleri dolan Eğitim Sen ve ADD’nin kiraladığı büroların tahliye edilmesi de görüşüldü. Başkan Çelik, büroların boşaltılarak yerlerine belediye birimlerinin yerleştirilmesini isteyen Başkan Çelik ve oy birliği ile Meclis’ten geçti. Öte yandan Başkan Çelik, Atatürk Parkı’nın daha cazip hale getirilmesi için çalışma yapacaklarını söyledi. Çelik, “Burada bulunan kıraathanenin spor kompleksi yapılmasını planlıyoruz. Işıklandırma, koşu alanları ve daha birçok projemiz var” diye konuştu. Meclis gündemi belediyede derece alan çalışanların kadro değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Meclis İmar ve bütçe komisyonları raporların görüşülmesiyle sona erdi.

BASKAN-CELIKTEN-HAVAALANI-YOLU-MUJDESI-2