“HER KESİMDEN OY ALDIK”

Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, 1 Kasım seçim sonuçları değerlendirmesinde yüzde 41 oy oranının ‘Küçük Moskova’ olarak anılan Gazipaşa’da büyük bir başarı olduğunu belirterek merkezde 270 oy farkının önemli bir rakam olmadığını söyledi. Başkan Çelik, “Her kesimden oy aldık” dedi.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, dün saat 09.00’da makamında düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Gazipaşa’da oyların ciddi bir şekilde arttığını, CHP ve MHP’den alınan oyların sonuçları etkilediğini söyledi.  Bir sonraki seçimde oy oranının yüzde 45 olmasını hedeflediklerini belirten Başkan Çelik, “Artık halk kaos, tartışma, karışıklık istemiyor, huzur ve hizmet istiyor. Gazipaşa’da biz herkesi kucaklayacağız, ayrım yapmayacağız. Bize oy veren vermeyen MHP’li, CHP’li herkes bizim kardeşimiz. Biz Türkiye’de yüzde 49’ları bu insanlarla aldık. Hizmet partisi olduğumuzu hep söylüyorduk, İnşallah bundan sonra da daha fazla hizmet yapacağız” dedi.

“ÖNEMLİ BİR FARK DEĞİL”

Gazipaşa’nın merkez mahallelerinde CHP’nin 270 oyla birinci parti çıkmasını değerlendiren Başkan Çelik bu oranın ciddi bir rakam olmadığını söyledi. Başkan Çelik, “Gazipaşa’nın geçmişine baktığımız zaman ‘Küçük Moskova’ deniyordu. Ankara’da bile nam salmış. Burada merkezde 270 oy çok büyük bir fark değil. Kapatamayacağımız bir fark olduğunu düşünmüyorum. Biz ayrım yapmadan herkese eşit hizmet vereceğiz. Gazipaşa’da en büyük farkı Koru ve Pazarcı mahallelerinde yedik. Belediye seçimlerinde Yeni Mahalle’de birinci olduk, Koru’da oylarımız daha fazlaydı. Yerel seçimlerde şahsıma oy verip Ak Parti’ye oy vermeyen seçmen var. Onların da gönlünü kazanacağız” diye konuştu.

MAHALLELERDE BİRE BİR TALEP ALINACAK

Seçim telaşının sona erdiğini ve mahallelere yönelik yeni bir uygulama başlatacaklarını belirten Başkan Çelik, “Biri merkez mahalleler ikisi de kırsal mahalleler olmak üzere üç ekip kuracağız. Tüm mahallelerimizi ziyaret edeceğiz. Bizler vatandaşlarımızla çay içerken taleplerini alacağız ve araçlarımız hazır bulunacak. İstekleri anında yapılacak. Bizim sadece seçimden seçime yanlarına giden bir parti olmadığımızı görecekler. 10-15 günde ne istediyseler yapılacak, ardından ikinci mahalleye geçilecek” dedi.

“GAZİPAŞA’YA GELEN NEREDE OLDUĞUNU BİLECEK”

Gazipaşa’nın kent görüntüsünü kazanması için çalışmalara başladıklarını anlatan Başkan Çelik, “Kentimizin ismini ışıklandırarak şehrin üç ayrı girişine yazacağız. Gazipaşa’ya ismini veren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Afyon Kocatepe’de bulunan heybetli resmini de arkasına yerleştireceğiz. Havalimanı girişine, Evliya Tepesi’ne ve Anamur tünellerinin olduğu yere yapılacak. Harflerin büyüklüğü 2 metre olacak. Işıklandırmasını güneş enerjisi kullanarak yapacağız. Gazipaşa’ya uçakla ve karayoluyla gelen herkes bunları görecek” diye konuştu.

KENT GÖRÜNÜMÜ KAZANILMALI”

İlçenin kent görünümünü kazanması adına özel sektörün de girişimde bulunması gerektiğini belirten Başkan Çelik, “Kentin girişinde ciddi bir imaj problemi ve kötü görüntü var, bunun farkındayız.  Bununla ilgili Estetik Kurulu’muz bir karar aldı. Ancak bunun yaptırımı yok.  Bunlar zamanla olacak şeyler. Gazipaşa’nın artık kent kimliği kazanması gerekiyor. Kahyalar Mahallesi’nde binalar yolun koduyla birlikte aşağıda kalıyor. İnanıyorum ki çok sürmeden oralarda binalar yıkılarak, yerlerine daha güzel binalar yapılacak. Bunlar yabancının gelmesiyle, ticari aktivite ve rantla alakalı şeyler” şeklinde konuştu.

2 BİN 700 METRE BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Diğer çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Çelik, “Koru projemiz hazır. 2 bin 700 metrelik koşu ve bisiklet yolu yapıyoruz. Direk siparişlerimizi verdik. Bu sene bunu bitireceğiz. Sulama ve kanalizasyon çalışmalarının ardından çalışmalara başlıyoruz.   Denizyolu projesiyle ilgili Deniz Tesisleri’ndeki malları ihaleye çıkarıyoruz. İhale edilemeyecek olan malları da derneklere vereceğiz. Projeye hemen başlayacağız” dedi.

HER-KESİMDEN-OY-ALDIK-2