“HER TÜRLÜ TERÖRE KARŞIYIZ”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven, önceki gün Sultan Ahmet Meydanı’nda meydana gelen canlı bomba saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Terörün her türlüsünü kınadıklarını söyleyen Güven, “Terörün değil, barışın olmasını istiyoruz. Ülkemizin barışa ihtiyacı var. Sadece son olaya katılı kalmak çok yanlış, biz ne zaman ki özelleştirmelere ‘hayır’ demedik, sermaye güçlerine halk olarak izin verdik, terör o zaman başlamıştır. Biz terörü ve teröre olanak sağlayan siyasi duruşları kınıyoruz. Terörün bitmesi, barışın hemen gelmesi lazım. Biz her türlü ölüme karşıyız” dedi.

“BU TÜR KONULARDA KİM OLURSA OLSUN YANINDAYIZ”

Eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu yere yapılması planlanan gençlik merkezi projesinin ucu açık bir kavram olduğunu söyleyen Başkan Güven, “Biz eski devlet hastanesinin Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) verilmesinin rant olarak değerlendiriyoruz ve buna karşıyız. TOKİ’ye verilmeyeceği açıklanmış. CHP olarak bizler o yerin doğum hastanesi, sağlık lisesi ya da fen lisesi yapılabileceği yönünde söylentiler var bunlara razıyız. Bu tür konularda kim olursa olsun yanındayız.  Bunu Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik de yaparsa yanındayız, Ak Parti’nin de yanındayız. ANCAK birileri de özellikle iktidar partisi ne yapacağını açık açık söylemek zorunda” şeklinde konuştu.

“BİZE ANLATILMASI LAZIM”

Geçlik Merkezi’nin kendilerine anlatılması gerektiğini söyleyen Güven, “Biz gençlik merkezi yapacağız diyorlar. Gençlik merkezi projesi nasıl bir şey olacak bunun bize anlatılması lazım ki biz yanında olalım. Ucu açık şeyin arkasında yürümekte terörün arkasında yürümek gibi bir şey olur. Bizim istediğimiz adının açık konmasıdır” dedi.

“BİZ RANTA KARŞIYIZ”

Gazipaşa Sebze-Meyve Hali’nin mevcut yerinin ranta kurban gitmemesi gerektiğini söyleyen Güven,  “Büyükşehir’in yeni bir yere hal yapacağı mevcut halinse bir şahsa ya da TOKİ’ye verileceği söyleniliyor. Her ikisi de rant. Oradaki bağışı biz çocukluğumuzdan biliyoruz. Bunun üzerine şahıslar çağrılır, şahıslar tapularını geri alırlar. Biz ranta karşıyız, hangi siyasi duruş olursa olsun” diye konuştu.