AKÇA’DAN İDARİ AMİRLERE ZİYARET

Gazipaşa Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Rafik Akça, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ile birlikte idari amirlere ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan ziyarette birlik ve beraberlik mesajı verildi.

GAZİPAŞA Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Rafik Akça, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ile birlikte idari amirlere ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete, Esenpınar Mahallesi Muhtarı Sami Polat, Macar Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalışkan, Aydın Mahallesi Muhtarı Ali Osman Akay, Çakmak Mahallesi Muhtarı Ali Çetin ve İstiklal Mahallesi Muhtarı Kemal Özyiğit katıldı. Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekici’yi ziyaret ederek başlayan Rafik Akça ve beraberindekiler, Gazipaşa’da birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, ilçede birlik ve beraberliğin oluşmasında, köy ve mahalle muhtarlarının büyük rol almaları gerektiğini dile getirdi. Ekinci, “Birlik ve beraberliğin sağlanması, taşraların kılcal damarlarına kadar ulaşan muhtarlar sayesinde olacak” dedi. Her konuda muhtarların yanında olduğuna söyleyen Ekinci, “Bundan öncede olduğu gibi, bundan sonrada yapılacak olan projelerde Kaymakamlık olarak yardımcı olacağız” diye konuştu.

“MUHTARLAR SEÇİLMİŞ BİRER MÜLKÜ AMİRDİR”

Muhtarlar Derneği’nin çok önemli bir sivil toplum örgütü olduğuna vurgu yapan Dernek Başkanı Akça, “ilk olarak birlik ve beraberliği sağlayacağız.  Gazipaşa’nın menfaatine olacak, önem arz eden projelerde bütün sivil toplum örgütleri ve tüm siyasi partilerle işbirliği içinde olacağız” dedi. Bütün siyasilere eşit uzaklıkta olacaklarını vurgulayan Akça, “Muhtarlar Derneği olarak tüm siyasi partilere eşit mesafede olacağız. Derneğimizin 52 üyesi var, bu üyelerin tümü mahallesi ve köyünde seçilmiş birer mülkü amirdir.  Bu bilinç ve şuurla yola çıktık. Birlik ve beraberliği sağlayarak kamu yararına bir dernek olacağız. Çalışmalarımızı dernek çatısı altında daha etkin kılmak için çok çalışacağız” diye konuştu.

Akça ve Beraberindekiler Kaymakam Ekin’nin ardından Gazipaşa Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı ve Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı Görkem Güncam’ı ziyaret etti.

AKCADAN-IDARI-AMIRLERE-ZIYARET-2