İÇME SUYUNA ASAT’TAN KALICI ÇÖZÜM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASAT) Gazipaşa’da 2015 Ocak’tan buyana yürüttüğü kanalizasyon ve içme suyu hat döşeme çalışmaları göz doldurdu. İlçeye bağlı birçok mahallede yapılan yüksek basınçlı sondaj sistemleriyse vatandaşların içme suyu sorunlarına kalıcı çözüm getirdi.

İÇME-SUYUNA-ASAT’TAN-KALICI-ÇÖZÜM-2

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, Gazipaşa’nın kanayan yaralarını sarmaya devam ediyor. İlçenin dört bir köşesinde faaliyetlerini sürdüren ASAT Gazipaşa Hizmet Birimi, gerek kanalizasyon gerekse içme suyu hat döşeme çalışmalarıyla hemen her kesimin takdirini topladı.

İNCEĞİZ SUYA KAVUŞTU

Son olarak İlçeye bağlı İnceğiz Mahallesi’nde yüksek basınçlı sondaj kuyusu açan ASAT, 90 metrede suyu bulsa da daha verimli suyu vatandaşlara ulaştırabilmek için 185 metre sondaj kuyusu açtı. İnceğiz Mahallesi’nde yaşayan tüm hanelerin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Yüksek Basınçlı Sondaj Kuyusu, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

KALICI ÇÖZÜMLER GETİRİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü’nün ilçede yürüttüğü sondaj çalışmaları bunlarla da sınırlı kalmadı. Yürütülen çalışmalar kapsamında Karalar, Gökçebelen, Göçük ve Küçüklü Mahallesi’nin Yöreme Mevkii’nde yapılan sondaj çalışmalarıyla bu mahallelerde yaşayan vatandaşların su sorunlarına kalıcı çözümler getirilerek yüksek basınçlı su, hanelere ulaştırıldı.  Yine, Korubaşı ve Hasdere mahalleleri arasında bin 500 metre içme suyu hattı döşenirken, Gazipaşa’nın 11 merkez mahallesinde toplam 7 bin metre kanalizasyon hattı döşendi. Beyobası Mahallesi’nde devam etmekte olan Bin metre içme suyu hattı çalışmasınınsa birkaç gün içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

100 YILLIK SU ÇİLESİ SON BULACAK

Antalya genelinde çözülemeyen sorunları bir bir çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Ocak 2015’ten buyana ilçede yürüttüğü birçok projeyi tamamladı. Bunların arasında 100 yıldır su hasreti çeken, ihtiyaç duyduğu suyu taşımalı olarak evine götürmek zorunda kalan Hasdere Mahallesi de var. Ekipler, Gazipaşa’nın kırsal mahalleleri arasında yer alan Hasdere de toplam 8 bin 800 metre içme suyu hattı çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Bunun yaklaşık 4 buçuk kilometresi kaynaktan suyu alıp depolara götüren, 5 kilometresi ise depodan evlere dağıtılan şebeke olacak.  Bölgeye yapılacak olan 2 adet su deposuna 3 ayrı kaynaktan su alınarak Hasdere Mahallesi’nde yaşayan 20 haneye dağıtılacak.

6 MİLYONLUK KARASU PROJESİ

Gazipaşa’da Karalar, Ilıca, Kızılgüney ve Yeniköy Mahalleleri’nin su çilesine son vermek için Karasu Projesi’ni hayata geçiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 6 milyon liralık projenin üzerinde ummalı bir çalışma yürütüyor. Kaş yaylasında bulunan Karasu Kaynağı’ndan alınacak olan bu su, kilometrelerce uzaklıktan taşınarak Karalar, Yeniköy, Kızılgüney ve Ilıca Mahallesi’nin bir bölümüne dağıtıldığı gibi Kaş Yaylası’na da ulaştırılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.