“İĞNEYİ ÖNCE KENDİMİZE BATIRALIM”

GAZİPAŞA İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çınar Derneği’nin işbirliğiyle Gazipaşa’ya gelen Antalya Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman dün saat 11.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde konferans verdi.

IGNEYI-ONCE-KENDIMIZE-BATIRALIM-2

Konferansa Gazipaşa İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Çınar Derneği Başkanı Yunus Koç ve çok sayıda kişi katıldı.  ‘İdeal neslin yetişmesinde aile ve toplumun rolü’ isimli konferansında görseller ve yaşadıklarından alıntılar kullanan Mestan Yayman, “Kendi yapmadığımız şeyleri başkasından beklemeyelim. İğneyi önce kendimize daha sonra başkalarına batıralım. Değişime kendimizden başlamalıyız. Değişimin bir ucu kendinize dokunuyorsa mutlaka tepki gösterirsiniz ama değişimin bir ucu da mutlaka kendinize dokunacaktır” dedi.

Antalya Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman daha sonra Gazipaşa İmam Hatip Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler Kariyer Günleri kapsamında başarı adımları, motivasyon ve ideal nesil konularında konferans veren Yayman, öğrencilere meslek seçmelerinde yardımcı olmak amacıyla doktorlukla ilgili merak edilenleri anlattı. Antalya Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman bugün ise Gazipaşa Anadolu Lisesi, Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gazipaşa Merkez Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelecek.

IGNEYI-ONCE-KENDIMIZE-BATIRALIM-3