İLÇEMİZDEN İKİ HAFIZ DAHA ÇIKTI

GAZİPAŞA’DA hafızlık eğitimi gören 2 öğrenci daha eğitimlerini tamamlayarak hafız oldu. Uzun süren eğitim sonunda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapmış olduğu sınavda başarılı olan Pınar Demir ve Mahmut İşbilir, hafızlık diploması almaya hak kazandı.

ILCEMZDEN-IKI-HAFIZ-DAHA-CIKTI-2

Hafızların diplomalarını İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya takdim etti. Ayrıca Yalçınkaya hafızlara çeşitli hediyeler verdi.

“HAFIZLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Konuyla ilgili konuşan İlçe Müftüsü Yalçınkaya “Uzun süren hafızlık öğreniminden sonra Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapmış olduğu sınavda başarılı olan hafızlarımızı tebrik ediyorum. Hafızlarımızın bu başarısı İlçemize de örnek teşkil etmektedir. Hafızlarımızın hıfzettikleri Kur’an-ı Kerim’i hayatlarına tatbik edip onu yaşamaları daha da önemlidir” dedi.

“KURAN OKUMAK İSTEYENLER CAMİİLERİMİZE BAŞVURABİLİRLER”

Ayrıca Kur’an-ı Kerim okumanın önemine de değinen Yalçınkaya “Kur’anı Kerim’i hayatımıza tatbik etmek için, ahkamını yaşantımıza geçirmek ve yolumuzu aydınlatmak için okumalıyız. Bugün psikolojik sorunların temel nedeni Kur’anı Kerim’e yüz çevirmektir. Kur’anı Kerim’i okuyan Ona güvenen insanda sıkıntı olmaz. Kur’anı Kerim’e sarılan insanlarda gönül ferahlığı ve huzur olur. Bu bakımdan evlerimizi yaşayan kabirler haline getirmemeliyiz. Evlerimizde her fırsatta Kur’anı Kerim okumalıyız. İçinde Kur’anı Kerim okunmayan evler harabeler gibidir. Evlerimizde her daim Kur’an sesleri kulaklarımıza dolmalıdır, çocuklarımız Kur’an sedaları arasında yetişmelidir. Aynı zamanda Kur’an’ın Tefsirini ve Mealini de okumayı ihmal etmemeliyiz. Kur’an-ı Kerim okumayı bilmeyenler ise Kur’an Kurslarımıza ve Camilerimize başvurabilirler” dedi.