SANTRALE TEPKİLER DEVAM EDİYOR

GAZİPAŞA Belediyesi tarafından, M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Belediye Spor Kompleksi yanına hazır beton santrali kurma girişimine tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Av. İsmet Tok ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel’in ardından, CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven de beton santralinin kurulacağı yere karşı olduklarını açıkladı.

“HERHANGİ BİR YARDIM TALEPLERİ YOKMUŞ”

Söz konusu olan alana beton santrali tesisinin yapılmasına karşı olduklarını söyleyen CHP İlçe Başkanı Güven, “Benim aldığım duyumlara göre, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, buraya fakülte yapmayı düşünüyor, yurt yapmayı düşünüyor. Belediyeden veya kaymakamlıktan mali yardım talepleri yok,  bütçeleri hazırmış. Biz oranın komple üniversiteye yerleşke olarak verilmesini istiyoruz” dedi.

“BAŞKAN KATKI SAĞLARSA MEMNUN OLURUZ”

Beton santrali yapılacak yerin, üniversiteye verilmesini istediklerini belirten Güven, “Bu konuda Sayın Belediye Başkanımız Dr. Adil Çelik, katkı sağlarsa memnun oluruz, yanında da yer alırız. Oranın beton santrali değil, üniversiteye komple verilmesini istiyoruz. Çünkü oraya üniversiteye gelmişse, artık bir yerleşesi olması lazım” diye konuştu. Başkan Güven, “ Biz beton fabrikası kurulmasına kaşı değiliz. Sadece daha uygun bir alana kurulması gerektiğini düşünüyoruz. Fakat gençliğin olduğu bir alana böyle bir tesis kesinlikle yakışmayacaktır” ifadelerini kullandı.

SANTRALE-TEPKIER-DEVAM-EDIYOR-2