KAPUTTAN SİGARA ÇIKTI

Gümrük kaçağı sigara tacirleri denemedik yol bırakmıyor. Zeytinada Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan aramada otomobilin kaput kısmına gizlenmiş bin 790 gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

GAZİPAŞA İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Zeytinada Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaptıkları çalışmalarla özellikle gümrük kaçağı sigara tacirlerinin kabusu haline gelmeye devam ediyor. Ekiplerin titiz çalışmalarında bugüne kadar çok sayıda gümrük kaçağı sigara ele geçirilip imha edilirken kaçakçılar da yargı önüne çıkarıldı.  Kaçakçıların ekipleri atlatmak için denedikleri yöntemler ise görenleri hayrete düşürüyor. Daha önce salça bidonlarında gümrük kaçağı sigarayı geçirmeye çalışan tacirler, bu kez de sigarayı otomobilin kaputuna gizleyerek geçirmek istedi.

BİN 790 GÜMRÜK KAÇAĞI SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Otomobilinin kaputunun jandarmanın gözünden kaçacağını düşünen 07 NFZ 21 plakalı araç sürücüsü Ferit T.  Jandarma ekiplerinin titiz araması sonucu yakayı ele verdi. Olay, önceki akşam saatlerinde Zeytinada D-400 Karayolu üzerinde yol kontrolü sırasında gerçekleşti.  Diyarbakır’dan Antalya istikametine gelen Ferit T. idaresindeki otomobil durduruldu. Otomobilde yapılan aramalarda aracın kaput kısmında, naylon poşetlere gizlenmiş şekilde bin 790 gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.  Şüpheli Ferit T.,  ifade işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, kaçak sigaraya ise imha edilmek üzere el konuldu.

KAPUTTAN-SIGARA-CIKTI-2