KARNELER BUGÜN DAĞITILIYOR

28 Eylül’de başlayan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi bugün sona eriyor. Gazipaşa’da bugün 9 bin 780 öğrenci yarıyıl tatiline girecek. Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Çobanlar İlkokulu’nda saat 10.00’da karne dağıtım törenine katılacak. İkinci dönemin ders zili ise 8 Şubat Pazartesi günü çalacak.

GAZİPAŞA’DA 2015- 2016 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemi bugün yapılacak olan karne töreniyle son bulacak. Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş’ın da katılacağı karne töreni bugün saat 10.00’da Çobanlar İlkokulu’nda gerçekleştirilecek. Toplamda 9 bin 780 öğrencinin karne alacağı bugün 790’u birinci sınıf, 760’ı anasınıfı olmak üzere bin 550 öğrenci ise ilk kez karne heyecanı yaşayacak.

“KARNELER AYNI ZAMANDA VELİLERİNDE KARNELERİ OLACAK”

Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, öğrencilere iyi tatiller dilerken, velilere de uyarılarda bulundu. Aktaş, “Sayın Bakanımız öğrencilere yarıyıl tatilinde ödev verilmemesini söyledi. Henüz elimize gelen bir genelge olmadı ama bizde öğrencilere çok ödev verilmemesinden yanayız. Vereceğimiz karneler aynı zamanda velilerinde karneleri olacak. Onlardan öğrencilere kızmamaları ve onlara yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.