PİŞKİN’DEN YOL MÜJDESİ

Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin ve Parti Teşkilatı, Cafe Park’ta basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda, Gazipaşa’ya gelecek hizmetlerden bahseden Pişkin, Gazipaşa ile Ermenek arasına yapılacak olan yolun müjdesini de verdi.

AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin ve Parti Teşkilatı, Cafe Park’ta basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda yapılacak hizmetleri anlatan Pişkin, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantıda, Gazipaşa- Ermenek arasında yapılacak olan yolun müjdesine veren Pişkin, Akdeniz CLK Elektrik yatırımlarının Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun imkanları ile 2 katına çıktığını belirti. İlçeye Fen Lisesi yapılacağını da belirten Pişkin eski hastanenin yerinin TOKİ’ye peşkeş çekilmediğini ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yapılan görüşmenin sonunda Gazipaşa’ya yeni bir stat ve 2 halı saha yapılacağını dile getirdi.

“GAZİPAŞA VE ERMENEK YENİ YOL İLE BAĞLANACAK”

Yapılan toplantıda Gazipaşa İle Ermenek arasında yapılacak olan bir yol projesi çalışması olduğunu belirten Pişkin, “Ulaştırma Bakanlığımızla bir görüşmemiz oldu. Gazipaşa- Ermenek arası yapılacak olan bir yol çalışmamız vardı. Bu yolun çalışmasının ihalesi en kısa zaman da yapılacak. Bu yolu açmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi

“ETÜT ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR”

Gazipaşa- Ermenek arasına yapılacak olan yolun etüt çalışmalarının yapıldığını belirten Pişkin, “Geçtiğimiz günlerde bu yol için bir çalışma oldu. Biz Ankara ziyaretinde bulunduğumuz zaman bir heyet gelmiş ve yol güzergahı hakkında Sugözü Mahallesi’nde etüt çalışmaları yapılmış” diye konuştu.

“EN KISA ZAMANDA ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK”

Yol çalışmalarının ihalelerin ardından en kısa zamanda başlayacağını söyleyen Pişkin, “Aldığımız duyumlara göre yol ihalesi önümüzdeki aylarda yapılacak. Bakanlık ihale yapıldıktan sonra en kısa süre içinde ihaleyi alacak olan firmadan yolu bitirmesini isteyecek. Gazipaşa ve Ermenek arasına en kısa zamanda yol yapılacak” dedi. Yakacık- Güney arasındaki sahil yolunun, tünel ve viyadük ihalesi Şubat ayı içinde yapılacağını belirten Pişkin, ihale sonunda sahil yolunun da tamamlanacağını söyledi.

“GAZİPAŞA’NIN ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile Akdeniz CLK Elektrik yatırımlarının iki kat arttığını belirten Pişkin, “2016 yılı itibari ile Gazipaşa’ya yapılacak yatırımları iki katına çıkardılar. İlçe müdürümüz Anıl Beyle bir araya geldik, Anıl bey bana ‘Başkanım bu para ile biz Gazipaşa’nın elektrik sorununu yüzde 80 çözeriz’. Ben buradan sayın bakanıma Gazipaşa halkı adına bir daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuşan Pişkin, “Pazartesi günü, sayın bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte bir istişare toplantısı yapıldı. Toplantı Gazipaşa adına çok olumlu geçti. Biz Antalya’da iken Bakan Yardımcısı aradı, dediler ki; ‘Başkanım Gazipaşa’da bize ne sorabilirler?’ Gazipaşa’da CLK ile ilgili sıkıntıların çıktığını biliyorum, onun için ‘Gazipaşa halkı CLK ile ilgili sorular sorabilirler, Antalya’dan CLK yetkililerden birini çağırabilirseniz isabetli bir karar olur’ dedim. Bakan bey de CLK yetkililerini toplantıya çağırmış ve halkımızla buluşturdu. Halkımız sorunları yerinde denetledi” diye konuştu.

“BU TOPLANTILAR SIK SIK YAPILCAK”

Antalya’da açılacak olan bir ofisle ilgili konuşan Pişkin, “Kültür bakanımız Antalya’da bir ofis açacağım diye söz verdi. 15 günde bir, ya da ayda bir defa olmak üzere, ilgili kişiler bu ofise gelecekler. İlçeler sorunlarını, hem teşkilat olarak hem de belediyeler olarak buraya getirecekler ve sorunları yerinde çözülecek. Bu gerçekten güzel bir çalışma. Biz bazı sorunları Ankara’ya götürmektense, bu ofis aracılığı ile sorunlarımızı Antalya’ya götüreceğiz” dedi.

“HİZMETLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

1 Kasım seçimlerinde verdikleri vaatlerin ve çalışmaların takipçisi olacaklarını dile getiren Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin, “Seçim sürecinde vaat ettiğimiz ve yapacağımız çalışmaları yönetim kurulu olarak planladık. Bunları dosya halinde milletvekillerimize ulaştırdık. Onlar bizim ulaştırdığımız seçim vaatlerimizi yakından takip ediyorlar. Bizde yapılmakta olan ve yapılacak olan çalışmaların takipçisi olcağız” dedi.

“TURİZM FAKÜLTESİ AÇABİLİRİZ”

Gazipaşa’ya seçim vaatleri arasında bir fakülte sözü verdiklerini hatırlatan Pişkin, “Geçtiğimiz günlerde İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımızla birlikte Alanya’da Rektör Beye ziyarette bulunduk. Bir dizi görüşmeler yaptık. Bizim ilk olarak düşüncemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi idi. Ancak Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Gazipaşa’da açılmasının biraz sıkıntıları olduğu belirtildi. Gazipaşa’da başka ne açabiliriz dedik. Gazipaşa’da bir Turizm Fakültesi açabiliriz. Arkasından Tarım Bilimleri Fakültesi açılabileceğimiz gibi bir öngörü oldu. Bunu biz sayın bakanımıza da ilettik. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Rektör ile görüşmemizde kampüs genişletmede ekonomik bir sıkıntı olmadığı söylendi. Belediye Başkanımız burada yer tahsisinde bulunarak, kampüs genişletme adımı atacak” diye konuştu.

“ESKİ HASTANENİN YERİ TOKİ’YE PEŞKEŞ ÇEKİLMEDİ”

Seçim öncesi de Gazipaşa Kamuoyunda eski hastanenin yeri TOKİ’ye peşkeş çekildi diye bir algının oluştuğunu belirten Pişkin, “Kesinlikle böyle bir şey yok, TOKİ para karşılığı yeni hastanemizi yapmış. Şuan eski hastanenin olduğu yer sağlık bakanlığının. Bizde burayı Gençlik Merkezi inşa etmek için bir planlama yapıyoruz. Antalya’da Kültür Turizm Bakanı ile Gençlik ve Spor Bakanımıza ilettik. Gençlik merkeziyle ilgili sağlık bakanlığından devredilmesiyle ilgili kaymakam bey yazışmaları başlattı. Bu süreç inşallah en kısa sürede tamamlanır” diyen Pişkin, Gençlik Spor Bakanlığı’nın talimatı ile Gazipaşa’ya yenir stat ve iki halı saha yapılacağını söyledi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ NİYE FARKLI İLÇELERE GİTSİN?”

İlçeye Fen Lisesi açacaklarını belirten Pişkin, “Öğrencilerimiz niye farklı ilçelere gitsin? Bu konuyu her ortamda dile getirdim.  Şuan Şehit Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu’nun bahçesine yaklaşık 5 milyon 492 bin TL’lik 24 derslikli bir okul ihalesi yapıldı. Belirli bir süreci var o tamamlandıktan sonra önümüzdeki günlerde yer teslimini yapacağız. O binamızı yaptıktan sonra orayı da Gazipaşa’mıza fen lisesi olarak aktaracağız. Uzaktan taşımayla gelen lise öğrencilerimizi geliş gidişlerini kolaylamak için Ebice Mahallemizde 208 yataklı bir ortaöğretim öğrenci yurdumuz vardı. Burası da 3 milyon 600 milyon TL’lik Bir harcama yapılarak şuan tamamlanmış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından donanımı yapılarak eylül ayında taşımayla uzaktan gelen öğrencilerin barınabileceği yurdumuz 1 Eylül itibariyle ilçemize kazandırılmış durumda. Bu çalışmaların hepsi ilçemizdeki eğitim-öğretim çıtasının daha yüksek bir noktaya çıkması için yapılan çalışmalardır” dedi.

Ankara’da Çevre Şehircilik Bakanlığı’nda bazı temaslarda bulunduklarını belirten Pişkin, İlçemize turizmin girebilmesi için, turistik tesislerin hızla yapılması gerektiğini bildirdi. Yüzde 80’lik bir emsal olayı olduğunu söylen Pişkin, “Bunu da aşmak için gerekli görüşmeleri yaptık. Tekrar Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan randevu alıp bunu da yaptıktan sonra hızlı bir şekilde turizmciler ve yatırımcılar Gazipaşa’ya gelecek.

“BU HİZMETLERİN TAKİPÇİSİYİZ”

İlçeye aktarılması gereken bütün hizmetlerin takipçisi olduklarını dile getiren Pişkin, “Teşkilatımız olsun, Belediye Meclis Üyelerimiz olsun, Belediyemiz olsun, biz Gazipaşa’yı bir adım daha nasıl ileri götürürüz onun hesabını yapıyoruz. Bu hizmetlerin gelebilmesi için gecemizi gündüzümüze katıp hizmetleri takip edeceğiz. Gazipaşa’nın her şeyin en güzeline layık olduğunu düşünüyorum. Buradan Gazipaşa’da yapılmış hizmetlerin kimlerin katkısı varsa onlara da teşekkür ediyorum. Diye konuşan Pişkin, Kadın kolları Başkanının belli olduğunu ve iler ki günlerde açıklayacaklarını bildirdi.