KARNELER CUMA GÜNÜ DAĞITILIYOR

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısı 22 Ocak Cuma günü yapılacak olan karne töreni ile son bulacak. 9 bin 780 öğrencinin karne alacağı günde, 790’nı 1’inci sınıf, 760’ı anasınıfı olmak üzere bin 550 öğrenci ilk kez karne heyecanı yaşayacak. Gazipaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, bul yıl Çobanlar Mahallesi İlköğretim Okulu’nda yapılacak olan karne dağıtım törenine katılacak. Tören Cuma günü saat 10.00’ da yapılacak. Tatil esnasında öğrenicileri sıkmayın diye velilere uyarılarda bulunan Aktaş, “Öğrencililerin ikinci yarıyıla daha zinde başlamaları için tatili dinlenerek geçirmeleri gerekiyor, bakanlıktan, öğretmenlere tatilde öğrencilere daha az ödev verin diye bir duyum aldık. Bize bu konuda herhangi bir yazı gelmedi ama öğrencilerin ikinci yarıya zinde girebilmeleri için tatilde dinlenmeleri gerekiyor” dedi.

“İKİNCİ YARIYIL OKUL SÜTÜ GELİYOR”

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının ikinci yarıyıldan itibaren ücretsiz okul sütü dağıtımı yapılacağını söylen Aktaş, “Anaokulları, Ana sınıfları ve ilköğretim 1. 2. 3. Ve 4. sınıflara ikinci dönem itibari ile okul sütü programı uygulanmaya başlanacak. Okul sütü programı, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç gün uygulanacak” dedi.

“KİMSEYE ZORLA SÜT İÇİRMİYORUZ”

Süte alerjisi olan ve süt içmek istemeyen öğrencilerin ailelerine seslenen Aktaş, “Süte alerjisi olan ve her şeye rağmen süt içmek istemeyen öğrencilerin velileri öğrencinin okuduğu okula dilekçe vererek bu uygulamanın dışında kalabilirler. Kimseye zorla süt içirmiyoruz. Süt içmek istemeyen ve alerjisi olan öğrencilerin dışında bütün örencilerimize ücretsiz süt dağıtacağız” şeklinde konuştu.