KOCABAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, parti tabanı ve üyelerin talebi doğrultusunda 4 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş dün parti binasında yaptığı basın toplantısında 4 Aralık’ta yapılacak olan ilçe kongresinde başkan adayı olduğunu açıkladı. Parti tabanı ve üyeleri ile yaptığı görüşmeler sonucunda karar verdiğini belirten Kocabaş, “Bizim siyaset anlayışımız, partinin iyi günlerinde değil zor günlerinde de sahip çıkmaktır” dedi.

“ZOR BİR DÖNEMDE GÖREVE GELDİK”

18 aydır başkanlık görevini yürüttüğünü belirten Kocabaş, “30 Mart yerel seçimlerinden sonra partimiz seçimi kaybetti. Zor bir dönemde göreve geldik. Yönetim kurulu üyelerimiz tüm kadrolarımızla canla başla, samimiyetle çalıştık. 1 Kasım seçimlerinde yüzde 33,65 oy oranıyla ilçede 850 oy artışı sağladık. Antalya’da en çok oy arttıran ilçe örgütüyüz. 18 aylık görev süremiz boyunca küsleri barıştırdık, parti içinde birlik ve beraberliği sağladık. Partiyi birbirine küsmüş, yıkıntılar içinde teslim aldık. Herkesi kucaklayan bir anlayışla barışçıl bir yönetim sergiledik. Kendi adımıza değil, partimizin diğer üyelerinin katkılarıyla ortak kısmi başarı gerçekleştirdik Başarımız ve oyumuzun arttırılması için tabanın isteği üzerine yapmış olduğum değerlendirmelerle adaylığa karar verdim.  Göreve benim devam etmem konusunda parti tabanımız ve üyelerle yaptığımız görüşmelerde ortak görüş ortaya çıktı. Bunun için aday olmaya, bayrağı taşımaya devam etmemiz gerektiğine karar verdim. Bizim siyasi anlayışımız gereği nasıl ki yönetim olarak partinin kötü günlerinde sahip çıktıysak bugün de daha ileriye götürmek için partiye sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum.  CHP’ye gönül veren bütün yoldaşlarıma teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum” dedi.