KOCABAŞ YETKİLİLERE SESLENDİ

CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, Arıtma Tesisi civarında oturan vatandaşların, tesisten akşam 21.30’dan sonra lağım sularının direkt Hacı Musa Çayı’na verildiği ve bunun denize aktığı yönünde şikayetlerde bulunduklarını belirterek yetkililerden çözüm bulunmasını istedi.

CHP İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, CHP’li Belediye Başkanı döneminde açılan Arıtma Tesisi’nde bir takım aksaklıklar yaşandığına dikkat çekti.  Mahalle sakinleri tarafından son günlerde dile getirilen şikayetlerin kendilerine kadar ulaştığını belirten Kocabaş, “Arıtmaya yakın apartmanlarda oturan vatandaşlarımız, akşam 21.30’dan sonra lağım sularının arıtılmadan direkt Hacı Musa Çayı’na verildiği ve bunun denize aktığını bu nedenle kokudan yaşanılamayacak hale geldiğinden şikayet ediyor. Bizler buranın işletilmesi noktasında hassasiyet sergilenmesini istiyoruz. Buranın tabanında çatlak söz konusu olduğunu ve bundan dolayı sızıntı olduğunu duyduk. Bu çatlakla ilgili sorun giderilmemiş. Şimdi bu konuda yetkililerin kamuyu bilgilendirmesini istiyoruz. Eğer bir sorun varsa kamuoyuna açık, şeffaf bir şekilde açıklansın. Geçmişte bu noktada balık ölümleri yaşanmış, ciddi kirlilik olmuştu. Biz doğanın, çevrenin, insan sağlığının korunmasının öncelik olarak görülmesini istiyoruz. Varsa böyle bir sorun, çözmelerini ve halkımızı bu azaptan kurtarmalarını CHP İlçe Örgütü olarak talep ediyorum” dedi.

“ASFALTLAR SÖKÜLÜYOR TAMİR EDİLMİYOR”

Öte yandan zaman zaman bazı caddelerde çalışmalar nedeniyle asfaltların söküldüğünü, sökülen asfaltların tamir edilmediğini belirten Kocabaş, “Pazarcı Mahallesi Armutçuk Sokak ve Uğur Mumcu Sokak’ta mahalle sakinleri asfaltlarının söküldüğünü ve tekrar tamir edilmediğini, belediyeye dilekçe sunulduğunu ancak çözüm bulamadıklarını ifade ettiler. Çünkü belediye yetkilileri programda olmadığını ifade ediyorlarmış. Belediye Başkanı Adil Çelik ve Büyükşehir Belediyesi’nden bu sorunların çözülmesini istiyoruz” diye konuştuk.