MHP’Lİ SENİRLİ TALEPLERİ ALDI

MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selçuk Senirli, MHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek MHP İlçe Başkanı Mehmet Yüksel ve Belediye Meclis üyeleri ile bir toplantı düzenledi. 1 Kasım seçimleri öncesinde istişarelerde bulunmak amacıyla ziyaretlerde bulunduğunu belirten Senirli, “Teşkilatlarımızı ziyaret ederek bir eksiklikleri var mı ya da talepleri varsa genel merkez olarak bu konuda taleplerini gidermek amacıyla ziyaret ettik” dedi.

GAZİPAŞA’NIN MENFAATİNE OLAN HER ŞEYDE YANLARINDAYIZ”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Senirli, “Gazipaşa Büyükşehir Meclisi’nde temsil ediliyor mu?” şeklindeki soruya “Gazipaşa’nın bütün konuları hakkında ilçe başkanımız Mehmet Yüksel Başkanımla çok koordineli çalışmamız var. Gazipaşa’nın menfaati olan her şeyde Gazipaşa’nın yanındayız. Hangi parti olduğu önemli değil. Antalya’nın bütün ilçeleri ve belediyeleri bizim. Mahalli idarelere bakışımız budur” dedi.

“DERDİMİZ ANTALYA’DA BİR FAZLA OY ALMAK”

Antalya siyasetiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Senirli, “Bizim derdimiz bir fazla oy olmak. Bunun için elimizden ne gelirse yapıyoruz. Ulaşabildiğimiz kadar vatandaşımıza ulaşıyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımızla da bunları konuşacağız. 1 fazla oy almak ve kendimizi doğru anlatmak için çalışıyoruz” dedi.

“SİYASETÇİ DE SEÇMEN DE YORGUN”

7 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra tekrar seçime gidilmesini ve MHP’nin koalisyonu kabul etmemesini değerlendiren Senirli, “Seçmende de siyasetçide de yorgunluk var.  Toplum uzlaşma istiyor. 7 Haziran’da seçmen ‘Ben size oyları verdim artık bu ülkeyi koalisyonlarla yöneteceksiniz’ dedi. 13 yıllık iktidardan yoruldum bıktım’ dedi. Türkiye’de koalisyon konusunda yaşayan ve tecrübeli tek parti MHP’dir. Bunu hem 80 öncesi hem de 80 sonrasında görülüyor. MHP kadar uzlaşmacı bir parti daha yoktur. Memleketin menfaatine olan her durunda MHP uzlaşmadan yanadır. 80 öncesi TBMM Başkanlığı tıkandı. MHP, CHP’ye teklifte bulundu. CHP Zonguldak milletvekilini Meclis Başkanı yaptı. Koalisyon konusunda da en tecrübeli lider Sayın Devlet Bahçeli’dir” diye konuştu.

“BİZ KOALİSYONA KAPALIYIZ DEMEDİK”

7 Haziran’dan sonraki süreçte AK Parti’nin hükümet kurmak istemediğini, 32-35 gün CHP ile görüştüklerini ancak koalisyonun gündeme getirilmediğini belirten Senirli, MHP’nin hükümet protokolünü hazırlayarak görüşmelere gittiğini ifade etti. AK Parti’nin 4 şartının kabul edilmediği halde CHP’ye de seçime kadar seçim hükümeti veya azınlık hükümeti kurmayı teklif ettiklerini söyledi. Senirli, “Biz koalisyona kapalıyız demedik. Sadece 4 şartımızı kabul ediyorsanız buyurun kuralım dedik. Ama onlar 13 yıllık iktidarı paylaşmak istemediler. Sıkıntı burada. Yoksa biz her türlü memleket için desteği verdik” şeklinde konuştu.

MHP’Lİ-SENİRLİ-TALEPLERİ-ALDI--2